تهران- ایرنا- صرافان ارز و سکه امروز (یکشنبه) هر دلار آمریکا را با ۲۳۹ ریال کاهش نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته ۳۹ هزار و ۳۰۱ ریال و هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید را با کاهش ۱۲ هزار ریالی، ۱۱ میلیون و ۳۷۰ هزار ریال داد و ستد کردند.

به گزارش یکشنبه ایرنا و بر اساس معاملات ثبت شده صرافی های مجاز کل کشور در سامانه سنا، یورو که معاملات امروز را با ۴۲ هزار و ۷۴۰ ریال کلید زده بود، در زمان تنظیم این خبر به ۴۲ هزار و ۵۸۶ ریال رسید که نسبت به پنجشنبه گذشته (۲۵ آذرماه) ۴۶۴ ریال کاهش قیمت داشت.
هر پوند انگلیس نیز در بازار آزاد افت قیمت داشت و با کاهش ۸۰ ریالی نسبت به پنجشنبه گذشته، ۴۹ هزار و ۲۵۰ ریال داد و ستد شد.
اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران نیز امروز قیمت هر دلار را ۳۹ هزار و ۳۴۰ ریال و هر یورو را ۴۲ هزار و ۷۴۰ ریال اعلام کرده است.

** کاهش قیمت برخی مسکوکات طلا
برپایه اعلام این اتحادیه و تا لحظه انتشار این خبر، هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم بدون تغییر قیمت نسبت به پنجشنبه هفته گذشته ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال داد و ستد شد و قیمت هر قطعه نیم سکه نیز با کاهش ۲۰هزار ریالی، پنج میلیون و ۹۸۰ هزار ریال فروخته شد.
هر قطعه ربع سکه طلا نیز افت ۲۰ هزار ریالی را تجربه کرد و به قیمت سه میلیون و ۱۹۰ هزار ریال رسید اما سکه گرمی بدون تغییر قیمت نسبت به پنجشنبه، یک میلیون و ۹۸۰ هزار ریال داد و ستد شد.
اتحادیه طلا، قیمت هر اونس طلا را با پنج دلار افزایش نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته، یک هزار و ۱۳۵ دلار و ۶۰ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار را یک میلیون و ۱۲۴ هزار و ۱۱۰ ریال اعلام کرده است.
معاملات بازار آزاد سکه و ارز تا ساعت ۱۸ هر روز ادامه دارد و در میانه روز و در فاصله زمانی ۱۳ تا ۱۴ به اوج می رسد.