مشاور استاندار آذربایجان غربی در امور نمایشگاهی و اطلاع‌رسانی گفت: بزرگترین گمرک زمینی کشور در سازمان منطقه آزاد ماکو به پل ارتباط اقتصادی ایران با اروپا تبدیل می‌شود.

حسن الهوردی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسینم در ارومیه اظهار داشت: منطقه آزاد ماکو از قابلیت‌های متعدد اقتصادی، تجاری، صنعتی، گردشگری و موقعیت ممتاز جغرافیایی برخوردار است بنابراین اجرا و پیشرفت طرح‌های زیربنایی از الزامات این منطقه است.

وی گفت: فرودگاه بین‌المللی، مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های بین المللی، پایانه بزرگ صادراتی، فضاهای سبز و پارک‌ها، ساخت و توسعه جاده‌های مواصلاتی از جمله طرح‌های زیربنایی در منطقه آزاد ماکو به شمار می‌رود که هم اینک در حال ساخت است.

مشاور استاندار آذربایجان غربی در امور نمایشگاهی و اطلاع‌رسانی، بازارچه‌های مرزی و مراکز تجاری و نیز دارا بودن بزرگترین گمرک زمینی کشور در بازرگان را پل ارتباطی با اروپا خواند و افزود: به تازگی فقط بخشی از توانمندی‌های بانوان منطقه و آذربایجان غربی در حوزه صنایع دستی، هنرهای سنتی، فرش دستباف، استعدادهای درخشان، کارآفرینان، گل و گیاه، عرقیات گیاهی، گیاهان دارویی، سفال‌گری، نگارگری، صنایع چوب، شیرینی‌پزی و غذاهای سنتی و ده‌ها اثر خلق شده در قالب نمایشگاهی در منطقه آزاد ماکو به نمایش درآمد.

الهوردی‌زاده بیان کرد: این توانمندی‌های علمی، فرهنگی و هنری در فضای بیش از ۳ هزار متر مربع در قال ۱۰۰ غرفه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت و استقبال مطلوبی از آن به عمل آمد.

وی اظهار داشت: نمایشگاه یاد شده با هدف شناسایی استعدادها، تجاری‌سازی، تولید انبوه، کمک و حمایت از تولیدکنندگان، جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای مشارکت در تولید و صادرات، ساماندهی برای تولید و رفع بخشی از بیکاری در منطقه، جذب گردشگر و برای تحقق اهداف کلی اقتصاد مقاومتی در راستای سیاست‌های کلی نظام برای کشور و منطقه به مدت ۴ روز در این شهر برپا شد.