رئیس اتاق بازرگانی استان البرز گفت: با گسترش همکاری های تجاری و بازرگانی ایران و عمان این کشور پل ارتباطی مهم برای صادرات محصولات ایران به آفریقا مطرح خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری آریا از البرز ،  رحیم بنا مولایی در دیدار با رئیس اتاق مشترک ایران و عمان افزود: امروز تولید کنندگان البرز در تولید بسیاری از کالاها دررتبه‌های اول تا سوم کشور قرار داشته و بخش زیادی از نیاز کشور را برطرف و با فراهم بودن بستر صادرات موفقی خواهند داشت.
وی اظهار کرد: به عنوان مثال بیش از ۹۰ درصد ماکارونی و قارچ کشور در استان البرز تولید می شود.
وی در بخش دیگر از اظهاراتش با اشاره به ظرفیت های بالای صادرات سبزی وصیفی جات البرز اظهار کرد: به طور میانگین روزانه بین ۲۵ تا ۳۰ کانتینر سبزی و صیفی جات به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود.
رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز بیان کرد: این استان با بیش از سه هزارو ۵۰۰ واحد صنعتی به عنوان یکی از قطب های صنعتی مهم کشور شناخته می شود که در بخش های مختلف صنعتی از جمله دارویی، بهداشتی، غذایی، قطعات خودرو، لوازم خانگی و کشاورزی دارای ظرفیت های بی بدیل است.
رئیس پارلمان بخش خصوصی استان البرز تاکید کرد: ما آمادگی داریم در قالب مشارکت و همکاری در تولید با کشور های مختلف در بازارهای منطقه با برند محصولات آنها حضور فعال داشته باشیم.
بنا مولایی با اشاره به گام های موثر استان در توسعه صادرات البرز گفت: با آغاز فعالیت شرکت توسعه صادرات استان البرز موانع موجود در راه صادرات تخصصی در زمینه های مختلف بر طرف خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: شناخت بازار ، ذائقه و سلیقه کشورهای مختلف برای توسعه صادرات موفق دارای اهمیت است.
وی با اشاره به استقبال و ظرفیت بالای کشور عمان در بسته بندی کردن محصولات ایرانی گفت: صادرات محصولات به صورت فله ای به این کشور برای استفاده از توانمندی های تجاری، مالی و توسعه صادرات کشور عمان نیازمند فرهنگ سازی است.