مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: ایران به جرگه صادر کنندگان جهانی آرد و گندم پیوسته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، علی قنبری در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۹ که در کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: امسال پس از سالها مجوز صادرات سه میلیون تن آرد و گندم را دریافت کرده‌ایم و  در این زمینه ایران به جرگه صادر کنندگان جهانی این محصول پیوسته است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به افزایش چشمگیر خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری گفت: سال گذشته ۸٫۴میلیون تن گندم خریداری شد و امسال مقدار ۱۱٫۵میلیون تن گندم از کشاورزان خریدار شد که با خرید این مقدار گندم توانستیم به خودکفایی در تولید این محصول برسیم.

قنبری از وضعیت مطلوب تولید برنج در کشور خبرداد و افزود: امسال دو میلیون و ۲۰۰هزار تن  برنج در کشور تولید شده است و تولید شکر نیز ۱٫۴میلیون تن بود که با بالا رفتن قیمت شکر در ماههای گذشته با واردات ۳۲۰هزار تن شکر به کشور توانستیم قیمت این کالا را در بازار تنظیم کنیم.

وی میزان خود اتکایی در تولید دانه‌های روغنی در کشور را ۷درصد اعلام کرد و گفت: برای رسیدن به خودکفایی در تولید روغن گیاهی مورد نیاز کشور نیازمند برنامه‌ریزی دقیق هستیم.

در این مراسم مظفر رحیمی به‌عنوان مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۹ معرفی شد و از خدمات حمید بساطی در دوران تصدی این عنوان تقدیر شد.

اجرای ۴۰۰ هکتار کشاورزی مدرن در شهرستان صحنه

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه از اجرای کشاورزی و باغداری مدرن در بیش از ۴۰۰ هکتار از اراضی شهرستان صحنه خبر داد و افزود:‌ با اجرای موفق این طرح زمینه برای ورود کمیته امداد به پروژههای گرمسیری فراهم می‌شود.

رضا رحیمی افزود: در نشستی که با رئیس هلدینگ کشاورزی کمیته امداد امام خمینی(ره) داشتیم اجرای طرح مذکور را سنگ بنای خوبی برای همکاری اقتصادی استان با بخشهای اقتصادی کمیته امداد دانستیم و در این نشست زمینه‌های همکاری متقابل مورد بررسی قرار گرفت.

وی گفت: استان کرمانشاه با دارا بودن اقلیم مناسب و متناسب برای انواع فعالیتهای کشاورزی، این توانایی را دارد تا تبدیل به قطب برتر کشور در این حوزه شود و در این راستا اقدام لازم در حال انجام است و دعوت از هلدینگهای مطرح کشور در راستای ماموریت پیش گفته از محورهای مهم برای جذب منابع به استان است.

در این نشست رئیس هلدینگ کشاورزی کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز شرحی از فعالیتهای انجام شده در حوزه کاری ارائه کرد و با اشاره به ماموریت این نهاد مبنی بر توانمندسازی افراد تحت پوشش گفت: آماده سرمایه‌گذاری در همه ی بخشهای مرتبط در سراسر استان کرمانشاه هستیم.

علیرضا غنی زاده افزود: آماده سرمایه‌گذاری در حوزه زراعت، باغبانی، دامپروری، دامداری و شیلات در استان کرمانشاه هستیم و ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان کمیته امداد از اولویت‌های اصلی ماست.

در این جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه از این هلدینگ کشاورزی خواست تا ۴۰۰ هکتار از اراضی شهرستان صحنه که در تملک کمیته امداد قرار دارد را با احداث گلخانه و باغات مدرن به بهره برداری برساند که مورد موافقت قرار گرفت.

انتخاب اعضای هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای کرمانشاه

در جلسه‌ای که با حضور اعضای مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در تهران برگزار شد حسن سلیمانی، سیدقاسم جاسمی و شهاب نادری به عنوان اعضای هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان انتخاب شدند.

این افراد وظیفه نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را در استان کرمانشاه که اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود از سوی مجمع نمایندگان استان برعهده دارند.