به گزارش تاجرپرس به نقل از تسنیم؛ بر اساس اطلاعات منتشره توسط اداره آمار و اطلاعات بازار شرکت بورس در ۹ ماه گذشته از ۱۰۸ کارگزار فعال در بورس، ۱۰۵ کارگزار در معاملات آنلاین فعال بوده اند.
همچنین بیش از ۳۵ درصد از کل معاملات الکترونیکی در این مدت در ۵۵ کارگزاری انجام شده است که به ترتیب کارگزاری های مفید با ۲۱٫۴۱ درصد، فارابی با ۴٫۰۲ درصد، آگاه با ۳٫۵۲ درصد، مبین سرمایه با ۳٫۴۳ درصد و بانک کشاورزی با ۲٫۸۷ درصد رتبه های اول تا پنجم را به نام خود ثبت کردند.
از سوی دیگر از کل معاملات انجام شده در این مدت، بیش از ۲۳۳۳ هزار میلیارد ریال خرید و فروش الکترونیکی بوده است که بیش از ۲۴ درصد کل خرید و فروش می باشد.
بنابراین گزارش ارزش کل خرید و فروش ۱۰۸۸ کارگزار فعال بورس تهران نیز از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۹۴۳ هزار میلیارد ریال بوده است.
براین اساس ارزش خرید و فروش خرد و بلوک هم در این مدت معادل ۸۱۱ درصد کل معاملات بوده و ارزش خرید و فروش عمده و سایر نیز ۲۷ درصد از معاملات را به خود اختصاص داده است.
این گزارش می افزاید: تعداد ۵ شرکت کارگزاری در ۹ ماه گذشته ۲۰٫۴۳۳ درصد کل ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند که بر این اساس شرکتهای کارگزاری مفید با ۶٫۳۵ درصد، کارگزاری بانک پارسیان با ۴٫۱۷ درصد، کارگزاری بانک پاسارگاد با ۳٫۶۲ درصد، کارگزاری امین آوید با ۳٫۲۳ درصد و تامین سرمایه نوین با ۳٫۶ درصد در رتبه های اول تا پنجم این جدول قرار دارند.