جدیدترین آمار سازمان هواپیمایی کشوری حاکی از آن است که ۴۸.۹ درصد پروازها با تاخیر انجام شده و هواپیمایی نفت با ۶۴ درصد رکوردار تاخیرات پروازی بود. پس از نفت شرکت‌های ایرتور، آسمان و ایران‌ایر بیشترین تاخیرات پروازی را به خود اختصاص دادند.

به گزارش تاجرپرس به نقل از تسنیم، در آبان‌ماه امسال مجموعا ۵۲۱۵ پرواز توسط ۱۴ ایرلاین داخلی انجام شد که از این تعداد ۲۵۵۳ پرواز یعنی ۴۸٫۹  درصد با تاخیر انجام شده است.

مطابق آمار سازمان هواپیمایی کشوری در ماه مورد اشاره هواپیمایی نفت ۲۵۵ پرواز را انجام داد که از این تعداد ۶۴ درصد (۱۶۳ پرواز) با تاخیر انجام شده، این ایرلاین با این آمار رکوردار تاخیرات پروازی دومین ماه پاییز ۹۵ بود.

پس از این ایرلاین هواپیمایی ایرتور با ۶۱ درصد رتبه دوم بیشترین تاخیرات پروازی را به خود اختصاص داد. این شرکت در آبان‌ماه ۲۶۴ پرواز انجام داد که سهم پروازهای تاخیردار ۱۶۲ پرواز بود.

هواپیمایی آسمان که چندی پیش خبر خرید ۷ ایرباس آن تکذیب شد با ۵۷ درصد سومین ایرلاین دارای بیشترین تاخیر پروازی بود. این شرکت در آبان‌ماه با ۷۹۵ پرواز بیشترین پرواز را در بین شرکت‌های هواپیمایی داخلی انجام داد، از این تعداد سهم پروازهای تاخیردار ۴۵۶ پرواز بوده است.

رتبه چهارم بیشترین تاخیر به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران رسیده است. هما در آبان ۵۲۵ پرواز انجام داد که ۲۸۹ پرواز (۵۵ درصد) آن تاخیردار بود.  البته تاخیرات پروازی این شرکت در مقایسه با مهر امسال ۸ درصد کاهش یافته است.

هواپیمایی آتا، معراج، زاگرس و تابان نیز در ماه مورد اشاره به ترتیب ۵۳ درصد، ۵۱، ۴۹ و ۴۹ درصد تاخیر داشته‌‌ و در رده‌های پنجم تا هشتم لیست بیشترین تاخیر پروازی قرار دارند.

هواپیمایی کیش‌ایر نیز در آبان‌ماه ۴۸ درصد تاخیر پروازی داشت که در مقایسه با آمار مهرماه حاکی از رشد ۹ درصدی تاخیرات پروازی این ایرلاین دارد.