در پی حضور خوشه کسب وکار سنگ قم در نمایشگاه بین المللی بغداد و گفت و گو با صنعتگران و بازرگانان عراقی، بالغ بر ۱۸۵ هزار دلار سنگ قم به این کشور صادر شد.

به گزارش ایسنا، امیرطیبی نژاد با اعلام این خبر اظهارکرد: خوشبختانه پس از اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی و انتخاب خوشه سنگ قم به عنوان پروژه اقتصاد مقاومتی کشور، شاهد ترسیم آینده ای روشن برای این صنعت استان هستیم.

وی با اشاره به برگزاری تور صنعتگران و فعالان خوشه کسب و کار سنگ قم به عراق گفت: در پاییز امسال جمعی از فعالان خوشه سنگ قم در راستای برنامه های عمل سازمان صنایع کوچک و در قالب ۲ کنسرسیوم صادراتی در نمایشگاه بین المللی عراق حضور یافتند.

طیبی نژاد دستاوردهای این حضور و تور صنعتی را بسیار فراتر از انتظارات عنوان کرد و افزود: یکی از دستاوردهای این تور، رغبت بیشتر فعالان این بخش به فعالیت های گروهی و اقدامات مشترک بود که در نهایت دوکنسرسیوم سنگ قم با ادغام به یک کنسرسیوم صادراتی بزرگ تبدیل شد.

وی حضور سرمایه گذاران، تجار و تولید کنندگان صنعت سنگ و ساختمان عراق به قم را از دیگر دستاوردهای این برنامه عنوان کرد و بیان داشت: تجار عراقی با حضور در قم و بازدید از ظرفیت ها و توانایی تولیدات و صادرات سنگ قم، همکاری های تجاری خود با طرف ایرانی را اغاز کردند و تا کنون بالغ بر ۱۸۵ هزار دلار سنگ خریداری نموده اند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم با بیان اینکه اولین محموله صادراتی، بارگیری و به طرف مقابل تحویل شد افزود: این اقدام نمونه بارز اعتماد و همدلی بخش خصوصی استان قم با بخش دولتی است که می تواند آغازگر یک فضا و فصلی جدید از دوران فعالیت صنعت سنگ قم باشد و برای تحقق این مهم لازم است فعالان خوشه سنگ قم با در نظر گرفتن برنامه های عمل عامل توسعه در مسیر تعالی صادرات و شناسایی و ورود بازارهای منطقه ای و جهانی حرکت کنند.

طیبی نژاد در پایان با اشاره به برنامه های اقتصاد مقاومتی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در سال جاری تاکید کرد: شاهد هستیم که در سال جدید که خواست مقام معظم رهبری و برنامه های دولت در مسیر اقتصاد مقاومتی قرار گرفته، طرح ها و برنامه هایی اجرایی می شود که در دهه های گذشته بی سابقه بوده است.