رئیس سازمان صنعت و معدن همدان گفت: تامین میوه پایان سال نیازمند واردات است که این روند باید سریع انجام شود.

به گزارش تاجرپرس به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، حمیدرضا متین بعد از ظهر امروز در کمیسیون تنظیم بازار استان همدان اظهار داشت: براساس بررسی وزارت صنعت و معدن  برای تامین میوه پایان سال باید واردات انجام داد.

وی با اشاره به اینکه مجوز واردات بدون تعرفه برای میوه پایان سال نیاز است ولی اگر تعرفه برای واردات در نظر گرفته شود با مشکلات بسیاری روبه‌رو خواهیم شد گفت: مسئله واردات را نمی‌توان با سرعت انجام داد بلکه نیازمند زمان برای ثبت سفارش، خرید و حمل آن به داخل کشور دارد.

متین با اعلام اینکه ۳۰ تن مرغ منجمد نوروز سال گذشته در بازار همدان توزیع شد اظهار داشت: مردم در نوروز ۹۵ روزانه ۱۰۰ تن مرغ گرم مصرف می‌کردند که این رقم در روزهای عادی به ۸۰ تن در روز کاهش می‌یابد.

رئیس اداره غله و بازرگانی منطقه ۱۳ نیز در این جلسه بیان کرد: هزار تن برنج در انبارهای اداره غله ذخیره شده ولی در این انبارها روغن ذخیره وجود ندارد اما مشکلی برای تامین نیاز مردم نیست.

علیرضا رنجبرضرابی درباره واگذاری اداره غله و بازرگانی به بخش خصوصی نیز گفت: با توجه به اینکه سیاست‌های دولت بر واگذاری شرکت‌های غله بوده از گذشته مراحل واگذاری چهار منطقه ۷، ۹، ۱۲ و ۱۳ انجام شده و مابقی در انتظار واگذاری هستند.

وی با اعلام اینکه آگهی واگذاری اداره غله و بازرگانی منطقه ۱۳ در ۶ و ۱۴ آذرماه اعلام شده است تصریح کرد: دو انبار غیراستراتژیک و برند شرکت برای واگذاری اعلام شده بود که برای برند شرکت متقاضی بود و برای انبار متقاضی نبود و همین امر سبب لغو واگذاری شد.

نایب رئیس اتاق اصناف همدان نیز در این جلسه درباره دلایل افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار همدان نیز بیان کرد: بخشی از دام‌های همدان از کرمانشاه و کردستان ورود پیدا می‌کند ولی بخشی از خریداران دام را به همدان نمی‌آورند.

گازرانی با اعلام اینکه کمبود دام در همدان از ۱۰ روز گذشته کلید خورده است، تصریح کرد: با افزایش قیمت دلار گوشت در کشورهای عربی به قیمت خوبی خریداری می‌شود که همین امر انگیزه لازم برای صادرات و قاچاق دام شده است.