همزمان با افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی و گرانی دلار، قیمت ها در بازار طلا و سکه هم صعودی و تا حدی “حبابی” شده است.

محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره میزان حباب موجود در قیمت های طلا و سکه، اظهار داشت: تا دیروز میزان حباب در بازار سکه بالا بود ولی امروز به دلیل افزایش قیمت جهانی طلا از حباب کاسته شده است.

وی با بیان اینکه امکان محاسبه حباب موجود در قیمت انواع سکه تا زمانی که قیمت‌ها به ثبات نرسد، وجود ندارد، افزود: به دلیل افزایش قیمت ارز و البته افزایش قیمت جهانی طلا، امروز شاهد رشد قیمت در بازار سکه و طلا بوده ایم.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر نزدیک بودن به ژانویه را از جمله دلایل اصلی افزایش قیمت طلا دانست و گفت: حاشیه ریسک خریدار و فروشنده باعث ایجاد حباب در قیمت سکه شده است.

کشتی آرای حباب موجود در قیمت سکه تمام بهار آزادی را ۵۰-۶۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: از آنجایی که معلوم نیست قیمت سکه تا فردا چه تغییری کند، حاشیه ریسک در بازار افزایش یافته است.

به گزارش تسنیم، در بازار سبزه‌میدان نیز قیمت فروش سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید یک‌میلیون و ۲۲۰ هزار تومان، سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم یک‌میلیون و ۱۸۰ هزار تومان، نیم‌سکه بهار آزادی ۶۳۵ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۳۴۲ هزار تومان و سکه یک‌گرمی ۲۱۲ هزار تومان است.

هر گرم طلای ۱۸عیار نیز در بازار داخلی با افزایش قیمت نسبت به دیروز به‌ارزش ۱۱۶ هزار و ۳۰۰ تومان مورد معامله قرار می‌گیرد، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازار جهانی ۱۱۴۴٫۲ دلار قیمت خورده است.