شاخص بورس با ۵۵۸ واحد کاهش، در پایان معاملات هفته نخست زمستان امسال به رقم ۷۹۶۹۲ واحد رسید.

به گزارش تاجرپرس به نقل از تسنیم؛ در اولین هفته معاملاتی زمستان امسال تعداد ۶۳۶۹ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۱۱۸۶۰میلیارد ریال در ۲۵۳ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۸۷، ۹۵ و ۳۵ درصد افزایش را نسبت به هفته قبل‌تر تجربه کرد.
همچنین تعداد ۴ میلیون برگه اوراق مشارکت به ارزش ۴ هزار و ۲۴۴۴ میلیارد ریال در این مدت معامله شد که به ترتیب ۲۳۴ و ۲۴۰ درصد افزایش را نشان می دهد.
افزون بر این تعداد ۱۳۳ میلیون واحد از صندوقهای سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۱۲۷ میلیارد ریال در هفته گذشته مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۱۷۱ و ۱۵۵ درصد افزایش همراه شد.
این گزارش می‌افزاید: شاخص کل نیز در پایان معاملات هفته منتهی به دهمین روز زمستان امسال با ۵۵۸ واحد کاهش، معادل ۰٫۷ درصد افت کرد و به رقم ۷۹۶۹۲ واحد رسید.
شاخص بازار اول نیز در این مدت با ۴۰۸ واحد کاهش به رقم ۵۶۶۹۷ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۱۲۲ واحد کاهش به عدد ۱۶۸۸۶۳ واحد رسیدند که به ترتیب با ۰٫۷ و ۰٫۶۶ درصد کاهش مواجه شدند.
گروههای انتشار و چاپ با ۶٫۲۱ درصد، سایر معادن با ۲٫۹۲ درصد، قند و شکر با ۲٫۳۷۷ درصد و لاستیک با ۱٫۴۳ درصد هم بیشترین تغییر مثبت در شاخص را نسبت به سایر گروهها در هفته گذشته به خود اختصاص دادند.