در حالی که وزارت صنعت،معدن و تجارت تا انتهای سال جاری برای اخذ نمایندگی رسمی از شرکت های مادر، به شرکت های داخلی مهلت داده، مجوز یکی از نمایندگی های فعلی ابطال شده است.

طبق اعلام “وب سایت دبیرخانه هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی کشور” مجوز شرکت “افرا موتور” که خودروهای سواری ولوو سوئد را وارد کشور می کند، ابطال شده است. این البته در حالی است که در سایت مربوطه، مجوز فعالیت افراموتور از اواخر تیر ماه ۹۳ تا اواخر بهمن ماه ۹۸ به ثبت رسیده و بنابراین این شرکت می توانسته تا تاریخ موردنظر به فعالیت خود ادامه دهد.

به گزارش تاجرپرس به نقل از صنعت نویس، با این حال، مجوز فعالیت شرکت موردنظر، پیش از سررسید اعلامی و قانونی، باطل شده و با این حساب افراموتور عملا امکان ثبت سفارش جدید برای محصولات ولوو را ندارد. پیش ترها زمزمه هایی مبنی بر لغو مجوز فعالیت این واردکننده از سوی وزار صنعت،معدن و تجارت شنیده می شد، با این حال هنوز مشخص نیست به چه دلیل مجوز این شرکت سه سال زودتر از موعد قانونی، لغو شده است. در این شرایط باید منتظر ماند و دید واکنش افراموتور به این اتفاق چه خواهد بود و چه سرنوشتی در انتظار خودروهای ولوو در ایران به خصوص مسئله خدمات پس از فروش آنها است.