فرماندار هیرمند گفت: صادرات کالا از پایانه مرزی میلک شهرستان هیرمند در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش ریالی ۴۷ درصد رشد داشته است.

پیری با اشاره به اینکه در این مدت ۷۱ میلیون و ۱۰۷ هزار و ۹۱۵ دلار از این پایانه صادرات صورت گرفته است، افزود: ارزش دلاری صادرات هم در این مدت رشدی ۳۹ درصدی را نشان می دهد.

پیری کالاهای صادر شده از این پایانه را گازوئیل ، بنزین ، لبنیات ، سیمان ، پودر لباسشویی ، نایلون ، بیسکوئیت و تره بار عنوان کرد.

فرماندار هیرمند در ادامه گفت: پایانه مرزی میلک سیستان و بلوچستان نقش مهمی در توسعه تجاری و صادرات و ترانزیت کالا از ایران به افغانستان دارد.

وی گفت: تجار افغانی می‌توانند از ظرفیت‌های پایانه میلک کالاهای خود را از طریق بندر چابهار صادر و وارد کنند.

پیری تاکید کرد: از ثمرات مهم ایجاد بازارچه مرزی میلک، ایجاد ظرفیت تجاری برای توسعه اقتصادی سیستان و شهرستان هیرمند است.

فرماندار خاطرنشان کرد: پایانه مرزی میلک یکی از فعال ترین پایانه های مرزی استان سیستان و بلوچستان است که به منظور رونق تجاری و بازرگانی و ترانزیت کالا در جوار بازارچه مرزی میلک برای استفاده تجار و بازرگانان فعالیت مستمر دارد.

پایانه مرزی میلک در محدوده شهرستان تازه تأسیس هیرمند قرار دارد و با هدف توسعه حمل مسافر و ترانزیت کالا در جنوب شرق کشور و توسعه مبادلات منطقه ای راه اندازی شده است. این پایانه که از دو بخش مسافربری و تجاری ساخته شده در زمینی به مساحت دوازده و نیم هکتار راه اندازی شده است