رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از صادرات ۱۴۲ هزار تنی محصولات کشاورزی از مازندران به بازارهای هدف خبر داد و گفت: ارزش این مقدار صادرات ۲۳۶ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار بوده است.

دلاور حیدرپور امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، درباره صادرات محصولات کشاورزی مازندران، اظهار کرد: در ۹ ماهه امسال ۱۴۲ هزار تن انواع محصولات کشاورزی به ارزش ۲۳۶ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار از گمرکات استان به بازارهای هدف صادر شد.

وی افزود: از صادرات انجام شده، فراورده‎های لبنی بالاترین سطح صادرات را نسبت به سایر محصولات کشاورزی به خود اختصاص داده است.

حیدرپور ادامه داد: مازندران با تولید ۵۸۵ هزار تن شیر خام در سال و فعالیت کارخانه‌های لبنی با برندهای معتبر جهانی از نظر کمی و کیفی جایگاه ویژه‌ای را در تولید و تنوع فراورده‌های لبنی در کشور به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: مرکبات، کیوی، سیب درختی و سایر محصولات کشاورزی به‌ترتیب ۹، ۴۹، ۱۷۹ و ۴۵ درصد از لحاظ وزنی رشد داشته است.

این مسؤول با بیان اینکه مازندران در جایگاه ویژه‌ای در تنوع تولید و صادرات محصولات کشاورزی در کشور قرار دارد، گفت: مهم‌ترین کشورهای هدف صادراتی محصولات کشاورزی مازندران کشورهای حاشیه دریای خزر، آذربایجان، عراق، ترکمنستان، قزاقستان و روسیه است.