شرکت گاز پروم روسیه از افزایش بی سابقه صادرات گاز این شرکت به آلمان در سال ۲۰۱۶ خبر داد.

شرکت گاز پروم در بیانیه ای با اشاره به  افزایش بی سابقه صادرات گاز به آلمان در سال ۲۰۱۶ ، تاکید کرد صادرات گاز به آلمان از ابتدای سال ۲۰۱۷ نیز افزایش یافته است.
به گزارش خبرگزاری رویترز از مسکو، شرکت گاز پروم تاکید کرد این شرکت در سال ۲۰۱۶ ، ۴۹ میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب گاز به آلمان صادر کرد.
این شرکت در سال ۲۰۱۵ نیز  ۴۵ میلیون و ۳۰۰ هزار متر مکعب گاز به آلمان صادر کرده بود.
آلمان بزرگترین بازار خارجی شرکت دولتی گاز پروم روسیه است و این شرکت تامین کننده یک سوم گاز مورد نیاز اروپا محسوب می شود.
وابستگی شدید کشورهای اروپایی به گاز روسیه موجب نگرانی هایی در میان کشورها شده است و این نگرانی ها پس از اقدام  روسیه در مارس سال ۲۰۱۴  در الحاق شبه جزیره کریمه به خاک خود و  بروز اختلافها  بین مسکو و کیف درباره بهای گاز که منجر توقف عرضه گاز شده بود، افزایش یافته است.
شرکت گاز پروم روسیه چند روز پیش اعلام کرده بود صادرات گاز این شرکت به کشورهای خارج از اتحاد جماهیر شوروی سابق از ابتدای سال ۲۰۱۷ و به سبب برودت هوا در اروپا به رقم بی سابقه ای رسیده است.
این شرکت افزود صادرات گاز به اروپا و ترکیه در نیمه اول ماه ژانویه امسال و در مقایسه با همین دوره زمانی سال گذشته ۲۵/۵ درصد افزایش یافته است.
صادرات گاز شرکت گاز پروم به آلمان نیز در نیمه اول ژانویه امسال  و در مقایسه با سال گذشته نیز ۲۱ درصد افزایش یافت.