مدیرکل شیلات سیستان وبلوچستان(آب های ساحلی وفراساحلی) ازصادرات میگو به روسیه و امارت تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش تاجرپرس به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛ هدایت الله میرمرادزهی درگفتگو با شبکه اطلاع رسانی خبرنگارمانا در چابهار با اشاره به شناسایی ۴۲۲ هزار هکتار اراضی چابهار و کنارک برای کشت و پرورش میگو گفت: در سال گذشته فقط ۲۲۱ هکتار اراضی شناسایی شده منطقه گواتر زیرکشت میگو رفته است.
وی افزود : نوع میگو پرورشی وانامی شیشه ای بسیارمورد توجه بازار قرار گرفته و تاکنون ۵۷۰تن آن به کشورهای امارات و روسیه صادرشده است.
مدیر کل شیلات سیستان وبلوچستان با بیان اینکه طبق مطالعات انجام شده در چابهار و کنارک سالانه سه مرحله برداشت میگو انجام می شود ، تصریح کرد درهرمرحله ازکشت این آبزی۶۰۰میلیون درآمد به ازای هر۲۰هکتاربه سرمایه گذارمی رسد.
به گفته میرمرادزهی درسال جاری ۷۰۰هکتار از اراضی منطقه گواتر زیرپوشش میگو می رود که رشد قابل توجهی را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.
وی با اشاره به توافق سازمان منطقه آزاد چابهار برای احداث استخرهای بتنی پرورش میگو تاکید کرد: در استخرهای خاکی گواتر به ازای هرهکتار۲٫۵تن برداشت می شود واین درحالی است دراستخرهای بتنی با ایجاد عمق وهواده درهرهکتارهفت تن برداشت میگو صورت می گیرد.
مدیرکل شیلات سیستان وبلوچستان پرورش میگو را عاری از هرنوع بیماری دانست وخاطرنشان کرد: با نظارت دامپزشکی و۷۰۰مرتبه آزمایش های مختلف تاکنون هیچ نوع بیماری درمیگوهای پرورش یافته پیدانشده است.
این مقام مسئول درپایان اظهارداشت:درسال گذشته میگو مولد را ازاستان های ساحلی وارد می کردیم اماامسال ۶هزارجفت میگو مولد را درمرکز تکثیر خود آماده کردیم تا آن ها را وارد مرحله جدید کشت درفروردین سال آینده کنیم.