مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز گفت: مالک خودروی گران قیمت از نوع شورلت کوروت که به طور قاچاق وارد کشور شده، به ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال جریمه محکوم شد.

علی اکبر مختاری روز سه شنبه در گفت وگو باخبرنگارایرنا، افزود: چندی پیش کارشناسان پلیس فتا استان البرز با حکم دادیار دادسرای کرج برای جمع آوری تجهیزات رایانه ای قاچاق به واحد مسکونی در منطقه مهرشهر کرج مراجعه کردندکه حین ماموریت متوجه یک دستگاه خودروی خارجی با پلاک منطقه آزاد درحیاط این خانه شدند.
وی گفت : تحقیقات دراین زمینه آغاز و مشخص شد که این خودرو نه تنها مجوز تردد در سطح استان نداشته بلکه مجوزتردد درمنطقه آزاد وی نیز تا تیرماه سال جاری بوده است .
وی بیان داشت: ارزش این خودرو شورلت حدود ۱۰ میلیارد ریال بود که کشف و ضبط شد.
مختاری افزود: درادامه انجام عملیات پلیسی فردی که خود را ازدوستان عامل قاچاق تجهیزات رایانه ای و خودرو معرفی کرد قصد داشت با دادن یک فقره چک ۵۰ میلیون ریالی به عنوان رشوه قصد فرار از قانون را داشت که با صحت عمل ماموران مواجه و موضوع صورت جلسه و تحویل مراجع قضایی شد.
مختاری خاطرنشان کرد: دراین رابطه ۲ نفر دستگیر شده بودند که مالک خودرو در اعترافات خود اذعان کرد ، خودروی مذکور را با ترفند امتیاز از منطقه آزاد به شهر کرج منتقل کرده و قصد فروش آن را داشته است.