رئیس اتحادیه میوه و سبزی از واردات و عرضه غیرقانونی نارنگی پاکستانی در بازار خبر داد.
سیدحسین مهاجران در گفتگو با مهر از توزیع نارنگی پاکستانی در بازار خبر داد و اظهار داشت: پیش از این، شاهد توزیع میوه‌هایی مانند  شبرنگ آفریقایی، انبه کنیا، شاه بلوط ترکیه و گلابی آمریکایی در بازار بودیم و از روز گذشته، نارنگی پاکستانی نیز به این میوه‌ها افزوده شده است.
وی با بیان اینکه هم اکنون، میزان توزیع این میوه اندک است و عرضه آن هم خارج از میدان مرکزی میوه و تره‌بار انجام می‌شود، افزود: قیمت نارنگی پاکستانی در بازار حدود ۷ هزارتومان است؛ ضمن اینکه توزیع کنندگان این میوه، آن را تقریبا ۵ برابر گران‌تر از قیمت خریدشان عرضه می‌کنند.
رئیس اتحادیه میوه و سبزی همچنین تحولات بازار این محصولات را مورد اشاره قرار داد و افزود: نسبت به هفته گذشته، قیمت سیب درختی قرمز و سفید کیلویی ۵۰۰ تومان افزایش یافته و به حدود ۲۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان رسیده است.
مهاجران، قیمت هرکیلوگرم گوجه فرنگی را بین ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان اعلام و اضافه کرد: نرخ هر کیلوگرم خیار گلخانه و همچنین خیار بوته‌ای ۵۰۰ تومان کاهش یافته و به ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان در بازار رسیده است؛ هر کیلوگرم پرتقال داراب نیز با ۱۰۰۰ تومان افزایش قیمت، ۵۰۰۰ تومان به مشتریان عرضه می‌شود.
وی ادامه داد: نرخ هر کیلوگرم پرتقال ناول جنوب، بین ۸۰۰۰ تا ۸۵۰۰ تومان، پرتقال رسمی جنوب ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، پرتقال شمال ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان، موز بین ۳۲۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان و سیب زمینی بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان است.
رئیس اتحادیه میوه و سبزی از کاهش ۲۰۰ تومانی قیمت هر کیلوگرم پیاز خبر داد و اضافه کرد: نرخ این محصول، در حال حاضر بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان است، همچنین نرخ سبزی نسبت به هفته گذشته تغییری نداشته و هر کیلوگرم سبزی خوردن، بین ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰ تومان و سبزی جور(پلو، کوکو، آش و قورمه) بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان است.