شرکت ایران خودرو و شرکت پژو ، در تاریخ اول تیرماه ۱۳۹۵ قراردادی را امضا نموده که به موجب آن با تشکیل شرکت مشترک جوینت ونچر (JV) جهت تولید و واردات آخرین نسل محصولات پژو در ایران اقدام نمایند.

به گزارش تاجرپرس به نقل از ایران جیب ، شرکت ایران خودرو، تاسیس سال ۱۳۴۱ به عنوان بزرگترین خودروساز خاورمیانه که در رده‌بندی ۲۰ تولید کننده جهانی خودرو قرار داشته و دارای ۵۴% سهم بازار تولید خودرو در ایران و دارای سه سایت تولید در خارج از کشور و صادرات خودرو به سی و دو کشور جهان بوده و شرکت پژو فرانسه (PSA) ،که فعالیتی بیش از ۳۰ سال در بازار ایران داشته و دارای سه برند و میزان فروش سه میلیون خودرو در جهان در سال ۲۰۱۵ و دومین خودروساز بزرگ اروپا و به ۱۶۰ کشور جهان صادرات داشته، در تاریخ اول تیرماه ۱۳۹۵ قراردادی نهایی را امضا نموده اند که به موجب آن با تشکیل شرکت مشترک جوینت ونچر (JV) جهت تولید و واردات آخرین نسل محصولات پژو در ایران اقدام نمایند.

این شرکت مشترک ۵۰-۵۰ ،بر بستر همکاری های بنیادین استراتژیک بین ایران خودرو و پژو بنا نهاده شده است طبق این قرارداد، مقرر شده است دو شرکت تا مبلغ ۴۰۰ میلیون یورو در ۵ سال آینده در تولید و توسعه محصولات سرمایه گذاری نمایند.

ین سرمایه‌گذاری شامل توسعه و تجهیز قابلیت های بنیادی ساخت و راه اندازی و بازاریابی مدل‌های پژو ۲۰۸ و ۲۰۰۸ و ۳۰۱ که مجھز به آخرین نسل موتورهای شرکت پژو بوده، می‌باشد.

توافقات طرفین در موارد زیر است:

– ایجاد شرکت همکاری مشترک در یک سایت صنعتی در تهران برای تولید آخرین نسل خودروهای پژو با پلتفرمی که برای توسعه محصولات آتی ایران خودرو نیز مورد بهره برداری قرار گیرد.

– ظرفیت سازی برای صادرات محصولات تولیدی شرکت همکاری مشترک در منطقه

– بازسازی قرارداد ساخت خودروها با برند پژو که در حال حاضر در ایران تولید شده است.

اولین خودروها در نیمه اول سال ۱۳۹۶ از خط تولید در سایت تهران روانه بازارها خواهد شد؛ علاوه بر این، شرکت مشترک ایران خودرو اتومبیل پژو (ایکاپ) آخرین نسل از خودروهای روز پژو را وارد کشور خواهد کرد که اولین سری از خودروهای ۵۰۸ در اوایل سال ۹۶ عرضه خواھد شد.

برای رسیدن به بالاترین درجه از رضایت مشتریان با عرضه بهترین کیفیت خدمات برای محصولات پژو که با فناوری و کیفیت بالا تولید شده‌اند، کلیه فعالیت ها در خدمات پس از فروش از طریق نمایندگی های منتخب توسط ایران خودرو، ایساکو و شرکت مشترک ایران خودرو اتومبیل پژو (ایکاپ) با به کارگیری از استانداردهای پژو انجام خواهد شد. مطابق برنامه ریزی ها، تولیدات شرکت مشترک ایران خودرو اتومبیل پژو (ایکاپ) به صورت افزایشی تا سال ۱۳۹۹ به بیش از ۲۰۰٫۰۰۰ خودرو می‌رسد.