رئیس اداره شیلات شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار از صادرات ۴۰ تن کنسرو ماهی به ارزش ۱۳۵ هزار و ۸۰۰ دلار به کشور افغانستان توسط صنایع شیلاتی حوزه این دو شهرستان خبر داد.

حسن اسحاقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه ۴ قفس دریایی در منطقه خزرشهر فریدونکنار در حال فعالیت است، اظهار کرد: در سال گذشته بیش از ۶۰ تن تولید ماهیان پرورشی در قفس دریایی در این شهرستان صورت گرفت.

وی افزود: مراحل اولیه دریافت مجوز تاسیس ماهی در قفس به تعداد ۴ نفر در حوزه ساحلی شهرستان فریدونکنار انجام شد که ارزش این طرح‌ها بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال پیش‌بینی می‌شود.

رئیس اداره شیلات بابلسر و فریدونکنار با بیان اینکه بیش از ۲۵ نفر از بهره‌برداران در سامانه رصد و اشتغال کشور در حوزه شیلات شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار ثبت و ساماندهی شدند، تصریح کرد: کتابچه پتانسیل‌های بالقوه شیلاتی شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار تهیه و برای اجرایی کردن آن جلساتی با مسئولان برگزار شد.

اسحاقی به برگزاری نشست مشترک با ریاست آموزش و پرورش فریدونکنار با عنوان لقمه سلامت خبر داد و خاطرنشان کرد: این نشست به منظور افزایش سرانه مصرف آبزیان در سبد کالای غذای جامعه برگزار شد.

وی اظهار کرد: ۴۰ فروند شناور در بندر صیادی بابلسر در حال فعالیت است که برای ۳۶۰ نفر به صورت مستقیم و ۷۳۰ نفر غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

رئیس اداره شیلات بابلسر و فریدونکنار با بیان اینکه بالغ بر ۹۰ درصد صید کیلکا استان مازندران در بندر صیادی بابلسر صورت می گیرد، افزود: سال جاری نسبت به سال گذشته ۲۱ درصد افزایش صید گزارش شده و از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۲ هزار و ۸۸۰ تن صید کیلکا در این دو شهرستان صورت گرفت.

اسحاقی با اشاره به دریافت تسهیلات به ارزش ۳ میلیارد ریال از صندوق کارآفرینی امید به بهره‌برداران آبزی‌پرور شیلاتی شهرستان های بابلسر و فریدونکنار، گفت: ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از صندوق توسعه ملی نیز تسهیلات دریافت شد.

وی از افزایش صید ماهی استخوانی از ابتدای سال صید تا اول بهمن ماه امسال به میزان ۲۹ هزار و ۵۴۷ کیلوگرم در حوزه فعالیت شیلات دو شهرستان خبر داد و تصریح کرد: ۱۴ میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال دریافت تسهیلات از محل بهین‌یاب از سوی بهره برداران شیلاتی بابلسر و فریدونکنار در زمینه‌های خاویاری، گرمابی و سردابی صورت گرفت.

رئیس اداره شیلات بابلسر و فریدونکنار از صادرات ۴۰ تن کنسرو ماهی به ارزش ۱۳۵ هزار و ۸۰۰ دلار به کشور افغانستان توسط صنایع شیلاتی حوزه شهرستانی خبر داد و خاطرنشان کرد: مجوز تولید ماهیان سردابی با ظرفیت ۹۰ تن در حوزه استحفاظی دو شهرستان است که پیش‌بینی می‌کنیم حدود ۶۷ تن قزل‌آلا تا پایان سال تولید ‌شود.

اسحاقی از تولید بیش از ۲۶۳ هزار قطعه ماهیان زینتی در حوزه فعالیت شهرستان های بابلسر و فریدونکنار خبر داد و گفت: در مجموع ۸ درصد از تولید آبزیان استان در اختیار این دو شهرستان قرار دارد.