مدیرکل گمرک و ترانزیت منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو گفت: با استفاده از منابع داخلی در اختیار سازمان منطقه آزاد ماکو به صادرکنندگان از پایانه صادراتی بازرگان ۵۰ درصد تخفیف ارائه می‌شود.

اکبر نوبخت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه به بخشی از اقدامات صادراتی پایانه مرزی بازرگان اشاره کرد و اظهار داشت: منطقه آزاد ماکو به منظور اهمیتی که منطقه و صادرات از این بخش دارد سیاست‌گذاری‌هایی را انجام داده است.

مدیر گمرک و ترانزیت منطقه آزاد ماکو گفت: به منظور کمک به صادرات اقدام به ساخت پایانه صادراتی در مساحت ۱۶ هزار متر مربع شد که عملیات احداث آن سال گذشته به پایان رسید.

وی افزود: از آنجایی که صادرات کالا به این پایانه صادراتی منتقل شده است این مجموعه به سیستم‌های گمرکی متصل شده است.

نوبخت بیان کرد: این پایانه صادراتی سبب شده است تا صادرات بدون معطلی کامیون‌ها در کمترین زمان ممکن انجام شود چرا که بیشتر محصولات صادراتی ایران میوه و تره بار بوده و باید برای حفظ کیفیت محصولات سرعت در صادرات مد نظر قرار گیرد.

مدیرکل گمرک و ترانزیت منطقه آزاد ماکو خاطرنشان کرد: سازمان با استفاده از منابع داخلی در اختیار در بخش خدمات اعم از تخلیه، بارگیری، انبارداری و پارکینگ ۵۰ درصد به صادر کننده تخفیف می‌دهد.

وی اظهار داشت: چنانچه صادرات کشور به طور کامل از این پایانه صادراتی انجام شود جهشی در صادرات کشور به وجود آمده و کمک به توسعه این مجموعه می‌شود.

نوبخت گفت: این پایانه صادراتی کمک می‌کند تا برای صادرات در داخل کشور معطلی به وجود نیاید و با رساندن کالا به مرز بازرگان عملیات صدور به سهولت انجام شود.