نخستین محموله میعانات گازی فازهای ۲۰ و ۲۱ میدان گازی پارس جنوبی به ظرفیت ۱۶۰ هزار بشکه به ژاپن صادر شد.

به گزارش تاجرپرس به نقل از شانا،سید پیروز موسوی با بیان این که میعانات گازی یکی از مهمترین محصولات پارس جنوبی است اظهار کرد: با تولید و صادرات این محصول جایگاه صادرات غیرنفتی در کشور و استان بوشهر افزایش داده است.

وی به افزایش صادرات میعانات گازی از عسلویه اشاره کرد و گفت: توسعه صادرات میعانات گازی از اولویت‌های این پایانه است که امسال صادرات این محصول افزایش یافته است.

وی از صدور میعانات گازی از فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی خبر داد و افزود: نخستین محموله میعانات گازی فازهای ۲۰ و ۲۱ میدان گازی پارس جنوبی به ظرفیت ۱۶۰ هزار بشکه صادر شد.

مدیر عامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با بیان این که این محموله به ظرفیت ۱۶۰ هزار بشکه از عسلویه به مقصد ژاپن بارگیری شد، گفت: این نفتکش ژاپنی با ظرفیت حمل ۵۰۰ هزار بشکه میعانات گازی پس از بارگیری میعانات تولیدی فازهای ۲۰ و ۲۱، میعانات تولیدی فازهای ۲ تا پنج طرح توسعه میدان پارس جنوبی را نیز بارگیری و عسلویه را به مقصد جزیره خارک ترک کرد.

موسوی با بیان این‌که این نفتکش علاوه بر میعانات گازی فازهای پارس جنوبی، محصول میدان نفتی فروزان را نیز بارگیری می‌کند، خاطر نشان کرد: این نفتکش، همچنین ۶۵۰ هزار بشکه نفت خام تولیدی میدان نفتی فروزان را بارگیری می‌کند.