بزرگترین محموله قیر صادراتی به وزن ۳۶ هزار تن از بندر امام خمینی (ره) به مقصد مالزی بارگیری شد.

به گزارش تاجرپرس به نقل از شبکه اطلاعه رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) ؛ مدیر عامل شرکت نفت پاسارگاد در مراسم بارگیری این محموله صادراتی گفت: بارگیری این کشتی در یک هفته یک رکورد در دوران پسابرجام محسوب می شود.

فریدون درویش زاده افزود: این محموله به ارزش ۹ میلیون دلار با یکی از بزرگترین کشتی های غول پیکر دنیا به مقصد مالزی در جنوب شرق آسیا بارگیری شده است.
وی گفت: حمل و بارگیری این میزان قیر صادراتی در بندر امام (ره) یک رویداد مهم در صنعت قیر و کشتیرانی کشور در دوران پسابرجام بوده و ازتولیدات پالایشگاه بندر آبادان است.
معاون دریایی و بندری اداره کل بنادرو دریانوردی خوزستان نیز در این مراسم از اختصاص یک پایانه نفتی در بندرگاه امام خمینی(ره) به ظرفیت پنج میلیون تن در سال خبر داد و گفت: این کشتی با بارگیری ۳۶هزار تن قیر توانسته است رکورد تازه ای را به نام خود در این بندر مهم کشور به ثبت برساند.
ابوطالب گرایلو، توان بالا در بارگیری و صادرات مواد نفتی را یکی از امتیازات بندر امام خمینی(ره) اعلام کرد و افزود:انجام عملیات موفق بارگیری کشتی در بندر امام (ره) این نوید را برای همه فعالان اقتصادی کشور می دهد تا با اطمینان بیشتری به صادرات مواد نفتی اقدام کنند.
بندر امام خمینی با بیش از ۵۰میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا در سال ، بزرگترین بندر عملیاتی جمهوری اسلامی ایران پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان است.