به گزارش تاجرپرس به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛ این اطلاعات از طریق مانیفست الکترونیکی دریافت و در سامانه جامع امور گمرکی تجمیع می‌شود و شرکت‌های حمل‌ونقل در صورتی می‌توانند نسبت به صدور ترخیصیه اقدام کنند که قبلاً اطلاعات محموله‌های خود را از طریق مانیفست الکترونیکی در سامانه جامع گمرکی ثبت کرده باشند.

این در حالی است که صاحبان کالا ونمایندگان قانونی آنها وفق قانون امور گمرکی می بایست اصل سند بارنامه را اسکن و در سامانه جامع گمرکی بارگذاری کنند.
در واقع گمرک ایران با این اقدام اصل سند بارنامه را هم از صاحب کالا در سامانه جامع گمرکی دریافت می نماید وهم اینکه با دریافت اطلاعات بارنامه از شرکت های کشتیرانی و فورواردری از هر گونه جعل و سوء استفاده از بارنامه ها پیشگیری می کند.
در واقع برخلاف گذشته که اطلاعات اظهارنامه کالا به صورت دستی و غیرقابل صحت‌سنجی به گمرک ارائه می‌شد،با سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی ، اطلاعات مانیفست کالا قبل از ورود به گمرک به صورت الکترونیک از شرکت‌های حمل‌ونقل دریافت می‌شود.
اطلاعات اظهارنامه الکترونیکی بارنامه به نام صاحبان کالا صادر و در نهایت ترخیصیه از روی بارنامه صادر می شود و یک شماره بارنامه در زمان تسویه حساب به صاحب کالا داده می شود.
هنگام اظهار الکترونیکی اظهار با همان شماره بارنامه صورت می گیرد و زمانی که صاحب کالا قصد دارد تا کالای خود را به گمرک اظهار کند.
به صورت الکترونیکی با وارد نمودن شماره بارنامه اطلاعات صاحب کالا از روی مانیفست الکترونیکی بر روی اظهارنامه الکترونیکی واردات در سامانه جامع گمرکی می نشیند.
این اطلاعات پردازش شده ودر انجام تشریفات گمرکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
بر این اساس تمامی شرکت‌های کشتیرانی و حمل‌ و نقل دریایی جهت صدور ترخیصیه ابتدا باید اظهارنامه کالاهای خود را به صورت الکترونیکی در سامانه جامع امور گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی ثبت کنند.
دریافت الکترونیکی این اطلاعات در راستای پوشاندن خلا موجود و با توجه به مدل تبادل داده سازمان جهانی گمرک برمبنای دریافت اطلاعات بارنامه‌ها از مبدأ انجام می‌شود و با اجرایی شدن این برنامه، تله‌های الکترونیکی گمرک برای مبارزه با قاچاق کالا تکمیل خواهد شد.
برنامه اصلی گمرک دسترسی به مانیفست بار کشتی‌ها و یا اصطلاحاً حاملها در زمان تخلیه بار و صدور تالی بوده و این موضوع اجرایی شده است.
اظهارنامه کشتی فهرست کل کالاهای موجود در کشتی است که در اختیار ناخدای هر کشتی بوده و در زمان تخلیه از روی مانیفست کشتی، اصطلاحاً تالی تخلیه صادر می‌شود و سپس به چندین بارنامه و هر بارنامه به نام یک شخص تقسیم می‌گردد.
بنابر اعلام گمرک اطلاعات اظهارنامه کشتی، اطلاعات قابل اتکایی هستند و در صورت ورود اطلاعات براساس تالی تخلیه در بنادر، زنجیره داده‌ها در سامانه جامع گمرکی تکمیل و کلیه اطلاعات ورودی برمبنای مانیفست الکترونیکی، بارنامه، قبض انبار، اظهارنامه و پته انبارها تقاطع‌گیری می‌شود و عملاً امکان تخلف از بین می‌رود.

* تبادل الکترونیکی اطلاعات میان سازمان بنادر و گمرک

گمرک ایران و سازمان بنادر و دریانوردی تبادل الکترونیکی اطلاعات با محوریت سامانه جامع امور گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی را کردند.
با آغاز این تبادل الکترونیکی اطلاعات گمرک ایران به اطلاعات “تالی تخلیه و مانیفست بنادر” در بستر الکترونیکی دسترسی پیدا کرد و از این پس تنها اظهارنامه صاحبان کالا برای گمرک ملاک عمل نخواهد بود.

بدین ترتیب گمرک اطلاعات قابل اتکایی از کالاهای موجود در محوطه‌ها و انبارهای بنادر و دریانوردی از طریق تبادل الکترونیکی مجموع بارنامه‌های موجود در کشتی (مانیفست کشتی) و تالی بندر به دست می‌آورد .
اطلاعات کالاهای ورودی قبل از اظهار به گمرک از طریق ۸۷۰ شرکت کشتیرانی و فورواردری به گمرک ارائه می‌شود.
این اطلاعات از طریق اظهارنامه الکترونیکی دریافت و در سامانه جامع امور گمرکی تجمیع می‌شود و شرکت‌های حمل‌ونقل در صورتی می‌توانند نسبت به صدور ترخیصیه اقدام کنند که قبلاً اطلاعات محموله‌های خود را از طریق مانیفست الکترونیکی در سامانه جامع گمرکی ثبت کرده باشند.
در سامانه جامع گمرکی برخلاف گذشته که اطلاعات اظهارنامه کالا به صورت دستی و غیرقابل صحت‌سنجی به گمرک ارائه می‌شد، اطلاعات مانیفست کالا قبل از ورود به گمرک به صورت الکترونیک از شرکت‌های حمل‌ونقل دریافت می‌شود.
براساس اطلاعات مانیفست الکترونیکی بارنامه به نام صاحبان کالا صادر و ترخیصیه از روی بارنامه صادر می شود و یک شماره بارنامه در زمان تسویه حساب به صاحب کالا داده می شود.
هنگام اظهار الکترونیکی اظهار با همان شماره بارنامه صورت می گیرد و زمانیکه صاحب کالا قصد دارد تا کالای خود را به گمرک اظهار کند به صورت الکترونیکی با وارد کردن شماره بارنامه اطلاعات صاحب کالا از روی اظهارنامه الکترونیکی بر روی اظهارنامه الکترونیکی واردات در سامانه جامع گمرکی می نشیند.
این اطلاعات پردازش شده ودر انجام تشریفات گمرکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
بر این اساس تمامی شرکت‌های کشتیرانی و حمل‌ونقل دریایی جهت صدور ترخیصیه ابتدا باید اظهارنامه یا مانیفست کالاهای خود را به صورت الکترونیکی در سامانه جامع امور گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی ثبت نمایند. این کار هم‌اکنون با مشارکت بسیار خوب انجمن کشتیرانی و شرکت‌های حمل‌ونقل دریایی و فورواردرها انجام می‌شود . در تازه‌ترین آمار تعداد شرکت‌هایی که از طریق مانیفست الکترونیکی اطلاعات محموله‌های خود را قبل از اظهار به گمرک ارسال می‌نمایند به ۸۷۰ شرکت رسیده است.

ضریب حمایت گمرکی از تولید داخلی ۱۰۰ درصد افزایش یافت
ضریب حمایت گمرکی از تولیدکننده داخلی از ۶ درصد به ۱۲ درصد رسیده است که ۱۰۰ درصد افزایش نشان می دهد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ گمرک با بررسی تراز تجاری از سال ۹۰ تا ۹۵ افزوده است این شاخص آماری سال به سال با بهبود مواجه است.

آخرین آمار مربوط شاخص آماری در ۸ ماهه ابتدایی سال ۹۵،رقم ۷۳۴ میلیون دلار را نشان می دهد که در مقایسه با تراز تجاری سال ۹۰ از افزایش و بهبود قابل توجهی برخوردار است.
رقم ثبت شده تراز تجاری در سال ۹۰، منفی ۱۳میلیارد و ۴۲۸ میلیون دلار بوده است.
تراز تجاری که نشان از توان تولیدی و بازرگانی کشور دارد در دولت یازدهم بیش از ۱۴ میلیارد دلار بهبود پیدا کرده است.
مسعود کرباسیان، رئیس کل سازمان گمرک گفت : پس از راه‌اندازی سامانه جامع گمرکی روند صادرات تسهیل شد به نحوی که توانستیم زمان لازم برای صادرات را از ۷ روز به ۱ روز کاهش دهیم.
وی افزود : همچنین کانال سبزی که با روس‌‌ها راه‌اندازی شد،صادرات شبانه روزی ما به هر گوشه‌ عراق، اسناد و گواهی‌های معتبری که به صادرکننده‌ها می‌دهیم، اجازه ورود موقت به صادرکنندگان، و همین‌طور در بحث استرداد حقوق گمرکی سود بازرگانی مواد اولیه ‌کار رفته در کالای صادراتی که صادرکننده در هنگام وارد کردن مواد اولیه حقوق گمرکی و سود بازرگانی را پرداخت کرده ، از نتایج استقرار این سامانه است .
کرباسیان اظهار داشت : میانگین تعرفه‌ی موثر یا همان ضریب حمایت از تولیدکننده‌ داخلی در ۹۱ و ۹۲ معادل ۶ درصد بود که حالا با وجود این که بعضی تعرفه‌ها کم شده ، به ۱۲ درصد رسیده است چون ارزش کالا واقعی کرده‌ایم.
وی افزود : ۸ ستون تعرفه تبدیل به ۱۲ستون شده است. همچنین تسهیل فرایندها و کوتاه شدن زمان انجام کارها برای صادر کننده، تعریف فعالان مجاز اقتصادی که تسهیلاتی برایشان در نظر گرفته شده است.
کرباسیان گفت : تعامل با سایر کشورها برای این که آن ها بتوانند صادراتشان را انجام بدهند در راستای مدیریت واردات تسهیل صادرات است.تولیدکننده می‌تواند با توجه به اطلاعات داخل سامانه تصمیم بگیرد که چه چیز را و به چه قیمتی تولید کند ابزاری واقعی در جهت حمایت از تولید داخلی است.
وی افزود: برگرداندن حقوق گمرکی در یک هفته انجام می‌شود چون باید پول از خزانه دریافت و به قسمت مالی گمرک ریخته شود .البته به تازگی راه حل‌هایی پیدا کردیم که این فرآیند در زمان کم‌تری انجام شود.
کرباسیان گفت: در خزانه باید پول باشد تا به ما سهمی برسد. قاعدتا خزانه براساس اولویتها و به درستی تخصیص را انجام میدهد. ممکن است سهم ما در خزانه کم باشد، من اعتراضی ندارم اما کار با دقت در حال انجام است.
مشکلات عدیده ساختاری وجود دارد اما چون همدلی در وزارت‌خانه زیاد است یکی یکی همه آنها از میان برداشته خواهد شد.
کرباسیان درباره پایداری تراز تجاری مثبت هم گفت: در زمان قبل آسیکودا را پیاده کردیم و آنکتاد از طریق سازمان برنامه به ما ۳۰۰ هزار دلار بودجه داده بود به عنوان نمونه این پروژه را پیاده کنیم. در دولت قبل آن سیستم کنار گذاشته شد روش سنتی در حال پیاده شدن بود.راجع به پایداری فقط این را می‌توانم بگویم که اگر این امر یک امر ملی است در حیطه اقتصاد مقاومتی است باید این موضوع ضمانت بقای آن باشد.
کرباسیان اظهار داشت : در بقیه دنیا سیاست‌گذار تجاری قانون است ، باید هم قانون باشد.آیا درکشورهای اتحادیه‌ی اروپا دولت‌ها این زمینه تصمیم‌گیرنده اند؟نباید این‌طور باشد که هر روز بخشنامه‌ی جدیدی ابلاغ شود.مثلا ناگهان بخشنامه می‌آید که کالاهای گروه ۱۰ نباید وارد شود. آن واردکننده ای که کالایی از گروه ۱۰پشت مرز دارد گناهی کرده است؟کالای او را پشت مرز نگه ‌داریم بعد آن را متروک می‌کنیم وخودمان می‌فروشیم.
وی افزود: قاچاقچی درگیر هیچ کدام از این بخشنامه‌ها نیست.همین عدم اطمینان زمینه‌ساز قاچاق است ، در سال ۸۳ قانون امور گمرکی را به مجلس بردم که ۳۶۰ ماده داشت و معتقد بودم همه باید به عنوان قانون اجرا شوند.مجلس و دولت آن زمان تصمیم گرفتند مواد آن را کم کنند.۳۶۰ ماده را نصف کردند گفتند بقیه آن را به صورت آیین‌نامه اجرا کنیم.در بحث آیین‌نامه دست دستگاه‌ها باز است.