معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۲ هزار و ۶۴ تن پا و پنجه مرغ در سال جاری با نظارت اداره کل دامپزشکی این استان به ویتنام صادر شد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر محمد فتاحی افزود: محموله های صادراتی پا و پنجه مرغ از استان درسال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار و نیم برابر افزایش یافته است.
وی میزان صارات پا و پنجه مرغ از استان مرکزی را در ۱۰ ماه پارسال ۴۴۱ تن اعلام کرد.
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در این مدت ۵۹ هزار و ۵۹۰ قطعه پولت( مرغ آماده تخم گذاری) به ترکمنستان و ارمنستان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شش برابر افزایش داشته است.
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی بیان کرد: ۲۲۰ هزار کیلوگرم تخم مرغ خوراکی و ۲ هزار و ۴۵۰ تن مرغ منجمد نیز در سال جاری با نظارت این اداره کل به کشور عراق و ۱۰۶ هزار قطعه جوجه یک روزه گوشتی به کشور ارمنستان و ۲۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم عسل به کشور مالزی صادر شده است.
دکتر فتاحی خاطر نشان کرد: امسال ۵۰۷ هزار و ۸۹۸ قطعه ماهی زینتی به عراق و ترکیه و سه هزار و ۱۵۷ تن خوراک و مکمل طیور به کشور افغانستان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۵۰ درصد و سه و نیم برابر افزایش داشته است.
استان مرکزی دارای ۶۲۲ واحد مرغداری صنعتی، ۴۹۱ واحد گاوداری صنعتی، ۱۹۱ کارگاه پرورش آبزیان، ۶۳۸ واحد زنبورداری، هشت کشتارگاه صنعتی طیور و ۲۳ واحد کارخانه تولید خوراک و مکمل دام و طیور است.