قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل گفت : دو فروند هواپیمای پهن پیکر ایرباس ۳۳۰ جدید در اسفند ماه وارد ناوگان ایران ایر می شوند.

به گزارش تاجرپرس به نقل از میزان، اصغر فخریه کاشان اظهار کرد: بر اساس قرارداد هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” و ایرباس ، دو فروند هواپیمای پهن پیکر ایرباس ۳۳۰ جدید در اسفند ماه وارد ناوگان ایران ایر می شوند.
وی گفت: مذاکرات با نمایندگان شرکت  ATR ادامه دارد و مجدداً ظرف امروز و فردا نمایندگان ATR به تهران می‌آیند و جلسات ادامه دارد و این زمان بر شدن مذاکرات با ATR به خاطر مسائلی در خصوص موتورهای هواپیمای ATR72-600 است، چراکه موتورهای این هواپیماها ساخت کانادا است و ما باید نسبت به تامین قطعات یدکی و پشتیبانی فنی موتورهای این هواپیما مطمئن شویم و در این راستا پیگیری‌ها و جلسات ادامه دارد و یکسری نکات فنی است که باید بررسی دقیق شود.
فخریه کاشان درباره زمان دقیق نهایی شدن قرارداد ایران ایر و ATR اظهارداشت: باید مسائل باقی مانده بررسی و حل شود و هروقت مسائل دو طرف حل شد قرارداد منعقد می گردد.
وی با بیان اینکه رقم قرارداد میان ایران ایر و  ATR  برای خرید ۲۰ فروند هواپیمای منطقه ای ATR72-600  چهارصد میلیون دلار است افزود: تا پایان امسال ۳ تا ۴ فروند از این نوع هواپیما  از شرکت سازنده تحویل می‌گیریم.