شاخص بورس اوراق بهادار در شانزدهمین روز بهمن ماه سال ۹۵، با ریزش ۵۸۸ واحدی به پله ۷۶ هزار و ۸۲۵ واحدی رسید.

به گزارش تاجرپرس به نقل از خبرگزاری میزان، شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با ۵۸۸ واحد ریزش به پله ۷۶ هزار و ۸۲۵ واحدی رسید.

در معاملات امروز تعداد ۵۱۵ هزار و ۹۳۲ سهم اوراق بهادار به ارزش یک میلیارد و ۹۸۴ میلیون و ۲۶ هزار ریال در بیش از ۴۵ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

بر این اساس شاخص‌ قیمت (وزنی-ارزشی) ۲۰۶ واحد، شاخص بازار دوم ۹۰۱ واحد، شاخص بازار اول ۴۸۰ واحد، شاخص آزاد شناور ۸۱۸ واحد، و شاخص کل(هم‌وزن) ۱۵۰ واحد و شاخص قیمت(هم‌وزن) ۱۱۹ واحد کاهش را تجربه کردند.

نمادهای پر بیننده معاملات امروز بانک ملت با روند مثبت و نمادهای ایران خودرو، سایپا، زامیاد، سایپا دیزل، معدنی و صنعتی چادرملو، آسان پرداخت پرشین با روند منفی هفته را آغاز کردند.

*معاملات بازار فرابورس:

شاخص بازار فرا‌بورس با ریزش بیش از ۱۰ واحدی به پله ۸۳۹ واحدی رسید.

در معاملات بازار فرا‌بورس تعداد ۲۴۲ هزار و ۶۰۰ سهم اوراق بهادار به ارزش یک میلیارد و ۵۳۱ میلیون و ۷۱۱ هزار ریال در بیش از ۵۸ هزار نوبت معاملاتی داد وستد شد.

در معاملات بازار فرابورس شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان تنها نماد مثبت و نمادهای پاکدیس، کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان، آتیه‌داده پرداز، دامداری تلیسه نمونه، توکا رنگ فولاد سپاهان، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی با روند نزولی به کار خود پایان دادند.