از ابتدای امسال تا کنون ۱۲۰ تن ماهی از استان کردستان به کشورعراق صادر شده است.

به گزارش تاجرپرس به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، مدیر امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰درصد افزایش داشته است.
رحمان میرزایی گفت:امسال پیش بینی میشود ۹هزارو ۱۰۰تن انواع ماهی در کردستان تولید شود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰درصد افزایش تولید نشان میدهد.
وی افزود: در بهمن ماه جاری ۲میلیون قطعه بچه ماهی در منابع آبی استان با ۳۶۰میلیون تومان اعتبار رهاسازی شد.
میرزایی گفت:در فاز دوم نیز در ماه آینده و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ۲میلیون و ۶۰۰هزار قطعه بچه ماهی با ۴۶۰میلیون تومان اعتبار رهاسازی خواهدشد.
مدیرامور شیلات سازمان جهاد کشاورزی کردستان همچنین گفت:در سالجاری  یک میلیون قطعه ماهی زینتی تولید وبا رشد تولیدی ۱۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۷۰درصدش به کشورعراق صادر شده است.
میرزایی با بیان اینکه بیش از ۱۵۰۰نفر در زمینه آبزی پروری اشتغالزایی دارند گفت: کردستان درزمینه تولید وصیدماهی رتبه هفتم کشوری رابه خود اختصاص داده است.
وی از سرانه پایین مصرف ماهی در کردستان سخن گفت و افزود: میانگین سرانه ماهی در کردستان ۶ و یک دهم کیلوگرم است که این میزان در کشور ۱۰کیلوگرم و در جهان ۱۳کیلو گرم است که باید این میزان تا پایان برنامه ششم به میانگن کشوری نزدیک شود.