رئیس اتاق بازرگانی استان البرز گفت: بسترهای توسعه صادرات در استان فراهم است.

به گزارش تاجرپرس به نقل از خبرگزاری فارس از کرج،‌ رحیم بنامولایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان البرز ظرفیت‌های خوبی در عرصه اقتصادی دارد،‌ اظهار کرد: البرز با داشتن ۳ هزار و ۵۰۰۰ واحد تولیدی و صنعتی می‌تواند به عنوان یکی از قطب‌های مهم صنعتی محسوب شود.

وی ادامه داد: در این راستا باید با استفاده از ظرفیت‌های موجود مسیر توسعه اقتصادی را در استان البرز بیش از پیش فراهم کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با بیان اینکه تاکنون هیأت‌های تجاری مختلفی برای همکاری به استان سفر کرده‌اند، افزود: با هماهنگی‌های انجام شده یک هیأت تجاری از بوسنی هفته آینده به البرز سفر خواهد کرد.

بنامولایی با اشاره به اینکه این هیأت تجاری به سرپرستی بگوکوتیچ نخست وزیر ایالت کانتون توزلا به استان البرز سفر خواهد کرد، افزود: بررسی و شناخت ساختارهای اقتصادی استان از مهم‌ترین اهداف این سفر است.

به گفته وی، با شناسایی ظرفیت‌های اقتصادی استان توسط هیأت تجاری بوسنی پیش‌بینی می‌شود که قراردادهای خوبی بین دو استان بسته شود.

بنامولایی ادامه داد: این هیأت قرار است ۲۵ بهمن‌ماه به استان البرز سفر کند.

وی با اشاره به اینکه معرفی فعالان و ظرفیت‌های اقتصادی استان از مهم‌ترین مسائلی است که می‌توانیم سرمایه‌گذاران را جذب کنیم، افزود: با فراهم کردن بسترهای لازم برای حضور سرمایه‌گذاران می‌توانیم صادرات محصولات را به کشورهای دیگر بیش از پیش داشته باشیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز خاطرنشان کرد: تاکنون هیأت‌های اوکراین، بوسنی، ایتالیا، کرواسی، لهستان، فرانسه و استونی با هدف توسعه روابط تجاری به استان البرز سفر کرده‌اند.