فرمانده انتظامی هرمزگان از کشف محوله های ۱۰۰ میلیاردی لاستیک قاچاق در این استان خبر داد و گفت: پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرمزگان با همکاری گمرک استان موفق به شناسایی باند سازمان یافته وارد کننده لاستیک قاچاق به کشور شد.

به گزارش تاجرپرس به نقل از خبرگزاری شبستان از بندرعباس، سردار عزیزالله ملکی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این باند با شیوه و شگرد دستکاری و جعل اسناد گمرکی، در قالب واردات کائوچو با ۵ درصد عوارض گمرکی اقدام به واردات لاستیک که عوارض گمرکی آن ۲۰ درصد است، می کردند که با انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی شناسایی و این محموله بزرگ کشف شد.

 

وی با بیان اینکه این باند با جعل اسناد از طریق مبادی رسمی ۶۷ کانتینر با محتوی لاستیک به صورت قاچاق وارد کرده بود، تصریح کرد: ۳۶ کانتینر سه روز پیش شناسایی و کشف و ۳۱ کانتینر نیز از گمرک خارج شده که تلاش برای شناسایی آن ادامه دارد.

 

سردار ملکی با ذکر این نکته که پنج نفر از قاچاقچیان این باند دستگیر شده اند، عنوان کرد: یکی از دستگیرشدگان فرد جاعلی است که اسناد را دستکاری کرده بود.

 

وی به همکاری و تعامل بسیار خوب نیروی انتظامی و گمرک در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و گفت: با آغاز رویکرد جدید در گمرک، شاهد کاهش ورود کالای قاچاق از مبادی رسمی به کشور هستیم.