عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه براساس آمار سازمان تجارت جهانی در سال‌های ۹۲ تا ۹۴ میانگین صادرات کفش به ایران سالانه ۳۵۲ میلیون دلار بوده، گفت: این در حالی است که براساس آمار گمرک میانگین واردات کفش به ایران ۵ میلیون دلار بوده است.

به گزارش تاجرپرس به نقل از  خبرگزاری فارس علی لشگری امروز در بیست و یکمین جلسه هیات نمایندگان دوره هشتم اتاق ایران با اشاره به کمپین کفش ایرانی در تبریز گفت: ما به این اقدام فروشگاه‌های عرضه کفش ایرانی در تبریز افتخار می‌کنیم.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه صنعت چرم، کفش و نساجی جزو صنایع اشتغال‌زا هستند، بیان داشت: در برنامه‌های پنج‌ساله قبل و بعد از انقلاب اگرچه گاهی رشد ۳ تا ۵ درصدی تجربه شده است اما این برنامه‌ها منجر به اشتغال نشده است.

وی با اشاره به صادرات کفش به ایران گفت: براساس آمار گمرک میانگین صادرات کفش به کشور در سال‌های ۹۲، ۹۳ و ۹۴ سالانه ۵ میلیون دلار بوده است در حالی که براساس آمار سازمان تجارت جهانی میانگین صادرات کفش به ایران در این سه سال، سالانه ۳۵۲ میلیون دلار بوده است.

لشگری بیان داشت: براساس این دو آمار بین آنچه که واردات قانونی بوده و آنچه که به ایران کفش صادر شده یک اختلاف بیش از ۷۰ برابری وجود دارد.