فعالیت دوباره کسبه پلاسکو از عصر امروز در محل جدید خود در مجتمع نور تهران آغاز می‌شود.

به گزارش تاجرپرس به نقل از خبرگزاری تسنیم، مراسم آغاز فعالیت مجدد واحدهای صنفی پلاسکو ،امروز شنبه ۳۰بهمن ساعت ۱۶ در خیابان ولیعصرتقاطع طالقانی در مجتمع نور تهران آغاز می‌شود.

بنابراین گزارش، پلاسکو اولین ساختمان بلند تهران است که  در سال ۱۳۴۲ در تقاطع خیابان‌های جمهوری اسلامی و فردوسی تهران ساخته شده بود که روز پنج‌شنبه هفته قبل (۳۰ دی ماه ۱۳۹۵) آتش گرفت و بعد از آن ساختمان فروریخت.

۶۰۰ واحد صنفی در این مرکز خرید قدیمی حضور داشتند که اکثر آنها توزیع کننده  پوشاک بودند اما بسیاری از این واحدها بیمه نداشتند اما در جانمایی آنها در ساختمان جدید شرایط متراژی و موقعیت تجاری کسبه به دلیل محدودیت های محیطی رعایت نشده است.

ساختمان پلاسکو فاقد لوله‌کشی گاز بود و کسبه این ساختمان برای گرم کردن واحدهای تجاری خود از سوخت‌های دیگر استفاده می‌کردند که این امر ایمنی ساختمان را پایین آورده بود.

بنابراین گزارش پلاسکو جایگاه ویژه‌ای در بخش پوشاک کشور دارد به طوری که بر اساس اعلام اتحادیه پوشاک ، ۸۰ درصد پوشاک مردانه در تهران و ۳۰ درصد پوشاک مردانه در کشور از این محل توزیع می‌شود و جلوگیری از متفرق شدن این واحد ها نقش مهمی در تنظیم بازار کشور دارد.

در بازار شب عید کشور گردش مالی بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان وجود دارد و ۴۰ درصد خرید و فروش پوشاک کشور محدود به ۱٫۵ ماه پایانی سال یعنی در  فروش ویژه ایام عید است.