رئیس سازمان جهاد کشاورزی البرز با اشاره به تولیدات گوشت قرمز سنگین و سبک و گوشت مرغ در استان، گفت: با وجود تولیدات خوبی که در البرز وجود دارد باز هم نیازمند واردات ۹۷ هزار تن از این فرآورده های پروتئینی هستیم.

سید مجید موسوی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: سالانه حدود ۹ هزار و ۵۱۰ تن گوشت قرمز در این استان تولید می شود که بر اساس سرانه مصرف ۱۱٫۴ کیلوگرم در استان، نیاز به واردات ۳۰هزار کیلوگرم از این نوع گوشت داریم.
وی اظهار داشت: همچنین در البرز ۲۲۶۶ واحد مرغداری فعال وجود دارد که سالانه ۹٫۵ میلیون قطعه کشتار و روانه بازار مصرف می شود.
موسوی میزان تولید گوشت مرغ در البرز را سالانه ۲۱ هزار تن گوشت اعلام کرد و گفت: با توجه به کثرت جمعیت نیاز به واردات ۶۷ هزار تن گوشت مرغ از دیگر استان ها داریم.
وی گفت: به ازای تولید هر کیلوگرم گوشت مرغ در این استان ۲ کیلوگرم نهاده مصرف می شود ولی متوسط کشوری آن بیش از ۲ کیلوگرم است.

***مازاد ۷۰ درصدی شیر تولید شده در البرز
موسوی با بیان اینکه البرز بزرگترین واحدهای دامی شیری را در خود جای داده، ادامه داد: در این استان ۷۰ هزار راس گاو اصیل شیری در ۲۶۰۰ واحد دامداری وجود دارد که سالانه ۴۱۵ هزار تن شیر تولید می کنند.
وی افزود: متوسط تولید شیر در کشور کمتر از ۳۵ کیلوگرم به ازای هر راس دام است ولی در استان البرز به ۳۵٫۵ کیلوگرم می رسد و البرز با تولید متوسط ۴۴ کیلوگرم شیر به ازای هر راس دام رکورد دار کشور است.
وی بیان داشت: ۷۰ درصد شیر تولید شده در استان البرز به دیگر استان ها صادر می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی البرز از جمله مشکلات این واحدهای دامی را تامین سوخت گاز دانست و گفت: با شرکت گاز توافقات لازم برای گازرسانی به این واحدها انجام شده است.
وی در ادامه به دیگر تولیدات دامی استان اشاره کرد و افزود: در البرز ۷۰۰ بهره بردار تولید کننده عسل وجود دارد که دارای بیش از ۵۸ هزار کلنی هستند که در سال ۲۹۰ کیلوگرم عسل تولید می کنند.

**تولید ۱۷۹۰ تن ماهیان گرمابی و سردابی در البرز
موسوی در ادامه به تولید آبزیان در استان اشاره کرد و اظهار داشت: از ۱۷۹۰ تن ماهیان گرمابی و سردابی تولید شده در البرز، ۹۰ تن را ماهیان گرمابی و ۱۷۰۰ تن را ماهیان سردابی شامل می شوند این در حالی است که نیاز استان به ۲۲ هزار تن انواع ماهی است که مابقی آن را باید از دیگر استان ها تامین کنیم.
وی گفت: سرانه مصرف ماهی در این استان ۸٫۵ کیلوگرم است که این عدد در تمام استان ها فراگیر است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی افزود: همچنین در این استان ۱۲ میلیون قطعه ماهیان زینتی تولید می شود.