رئیس اتاق بازرگانی یاسوج از سفر چند روزه هیأت تجاری عمان به کهگیلویه و بویراحمد در ۲۰ اسفند خبر داد.

به گزارش تاجرپرس به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، جبار کیانی عصر امروز در بیست و پنجمین نشست گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که به بررسی راه‌های افزایش توسعه صادرات استان اختصاص داشت، گفت: اتاق بازرگانی و اتاق تعاون استان کهگیلویه و بویراحمد در راستای حضور سرمایه‌گذاران خارجی، معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان و افزایش صادرات محصولات غیر نفتی در سال جاری اقدامات خوبی انجام داده که دعوت از هیأت تجاری امسک روسیه، حضور سفیر بلغارستان در یاسوج و حضور در نمایشگاه‌ عمان از جمله این اقدامات است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن یاسوج با اشاره به سفر اوایل بهمن ماه هیأت تجاری کهگیلویه و بویراحمد به عمان و حضور در نمایشگاه دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران افزود: کشور عمان دارای جمعیت ۵ میلیون نفری است و در میان کشورهای حضور خلیج فارس رابطه نزدیکی با جمهوری اسلامی ایران دارد و در این نمایشگاه از ما استقبال خوبی به عمل آمد.

وی بازار عمان را فرصتی استثنایی برای معرفی محصولات استان کهگیلویه و بویراحمد دانست و عنوان کرد: قبل از حضور در این نمایشگاه اطلاع‌رسانی لازم به واحدهای مختلف تولیدی استان انجام شد که از این فرصت ارزشمند نهایت استفاده را ببرند اما واحدهای صنعتی استقبالی انجام ندادند.

کیانی بیان کرد: غرفه‌ای در مساحت ۲۴ متر مربع برای عرضه محصولات استان در نظر گرفته شده بود که محصولات شرکا زردبند، سینره، کوبودنا، بید زرد و صنایع دستی در معرض نمایش قرار گرفت، همچنین سایر محصولات استان در قالب اسلاید و بروشور به بازدیدکنندگان معرفی شد.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج بیان کرد: در حاشیه حضور هیات بازرگانی استان در نمایشگاه عمان دیدارهایی با هیات عمانی صورت گرفت و با توجه به شرایط موجود میان دو کشور، عمان در بسیاری از زمینه‌ها می‌تواند فرصتی ارزشمند برای عرضه محصولات استان به سایر کشورهای منطقه و جهان باشد.

وی از حضور هیات تجاری کشور عمان در استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج خبر داد و گفت: هیات تجاری کشور عمان ۲۰ اسفند در سفری چند روزه به استان سفر می‌کند، ضمن اینکه در این سفر در حوزه صادرات دام زنده، گل رز، صنایع تبدیلی، گیاهان دارویی و آب معدنی از ما استقبال شد و آمادگی ما برای صادرات این محصولات اعلام شد.

وی اضافه کرد: اعزام تجار به امارات و ترکمنستان توسط اتاق تعاون و اتاق بازرگانی در دستور کار است که لازم است در حوزه کشاورزی و بسته‌بندی محصولات، شناسایی بازارهای هدف، استانداردسازی محصولات و برطرف شدن ضعف در حوزه تجارت خارجی اقدامات اساسی صورت گیرد.