معاون شرکت بازرگانی دولتی با اشاره به عرضه فراوان شکر و برنج در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، گفت: مردم باید هر کیلو شکر را ۲۸۵۵ تومان، هر کیلو برنج هندی ۳۸۰۰ تومان و برنج اروگوئه ۲۷۰۰ تومان خریداری کنند.

کارگروه تنظیم بازار برای تنظیم بازار شب عید به شرکت بازرگانی دولتی مأموریت داده تا ۵ هزار تن کره با قیمت مصوب وارد و به بازار تزریق کند، همچنین توزیع برنج هندی و اروگوئه با قیمت مناسب و همچنین توزیع شکر در بسته‌بندی‌های مختلف را انجام دهد.
حسن عباسی معروفان ، در مورد جزئیات این مصوبه و اقداماتی که شرکت بازرگانی دولتی طی یکی دو هفته اخیر انجام داده گفت: توزیع و تنظیم برنج داخلی برعهده بنگاه‌های بخش خصوصی است، اما با شرکت بازرگانی دولتی از طریق واردات برنج هندی و اروگوئه ذخایر استراتژی خود را تنظیم کرده و در مواقع نیاز برای تنظیم قیمت وارد بازار می‌کنیم.

معاون شرکت بازرگانی دولتی در مورد قیمت برنج توزیعی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز گفت:‌ هر کیلو برنج هندی «درجه یک ۱۱۲۱ » به قیمت ۳۵۰۰ تومان به فروشگاه‌ها عرضه می‌شود که با احتساب قیمت جابه‌جایی و توزیع هر کیلو ۳۸۰۰ تومان به مصرف‌کننده باید عرضه شود. همچنین هر کیلو برنج قاره آمریکا ۲۴۰۰ تومان به فروشگاه‌ها عرضه و به مصرف‌کننده ۲۷۰۰ تومان عرضه خواهد شد.
عباسی معروفان همچنین در مورد توزیع شکر در بازار گفت: با توجه به افزایش تولید شکر داخلی از محل چغندر قند و نیشکر امسال بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن از محل داخل تأمین شده و مابقی نیز از محل تصفیه شکر خام وارداتی است که مشکلی در تأمین شکر نداریم و در بسته‌بندی‌‌های یک تا ۳ کیلوگرمی بنا به درخواست فروشگاه‌ها عرضه خواهد شد.
وی در مورد قیمت شکر نیز گفت: هم‌اکنون قیمت هر کیلو شکر در کارخانه و انبارها به صورت فله‌ای ۲۵۲۰ تومان است که باید ۲۸۵۵ تومان در بازار به فروش برسد که با احتساب هزینه بسته‌بندی نباید بیش از کیلویی ۳۲۰۰ تومان باشد.
معاون شرکت بازرگانی دولتی در مورد واردات کره هم گفت: با توجه به تعطیلی سال نو میلادی و محدودیت تولید در شرکت‌های اروپایی، قیمت کره در یکی دو ماه اخیر افزایش یافت که آرام آرام روبه کاهش و ثبات است و اکنون کره ۵۰ گرمی ۱۵۰۰ تومان و کره ۱۰۰ گرمی ۲۹۰۰ تومان باید توزیع شود.
وی افزود: پس از مصوبه ستاد تنظیم بازار سفارش واردات کره از کشورهای اروپایی از جمله آلمان، دانمارک و هلند را داده‌ایم که بخشی از آن وارد کشور شده و پس از بسته‌بندی توزیع شده است و بخش دیگر در راه است.
به گفته معروفان سالانه در کشور ۴۰ هزار تن کره مصرف می‌شود که به دلیل شرایط خاص نگهداری و تولید در هر پارتی سفارش به کشورهای اروپایی ۱۰۰ تا ۲۰۰ تن کره وارد کشور می‌شود.