اوپک اعلام کرد: سطح تولید نفت کشور آنگولا از نیجریه فراتر رفته و این کشور به بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت آفریقا تبدیل شده است.

به گزارش تاجرپرس به نقل از آفریقانیوز،‌ سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک در گزارش ماهانه خود درباره بازار نفت که امروز منتشر شد ،‌اعلام کرد: سطح تولید نفت آنگولا به ۱٫۶۵۱ میلیون بشکه در روز رسیده است.

در این گزارش سطح تولید نفت نیجریه نیز به طور متوسط ۱٫۵۷۶ تا ۱٫۶۰۴ میلیون بشکه در روز برآور شده است که بر همین اساس هم اکنون آنگولا بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت آفریقا محسوب می‌شود.

اوپک در گزارش خود تأکید کرده است که آنگولا، لیبی و عراق بیشترین افزایش تولید نفت را داشته و این در حالی است که تولید نفت عربستان، نیجریه و ونزوئلا بیشترین کاهش را در میان اعضای این سازمان تجربه کرده است.

در ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ بود که نیجریه توانست با پشت سر گذاشتن الجزایز به بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت آفریقا بدل شود. یکی از بزرگ‌ترین موانع بر سر راه تولید نفت نیجریه حمله گروه‌های مسلح به تأسیسات نفتی این کشور بوده است. دولت این کشور با آغاز مذاکره با گروه‌های مسلح در تلاش است تا از حجم این حملات بکاهد.

از سوی دیگر سال گذشته اعضای اوپک، محمد بارکیندو نیجریه‌ای را به عنوان دبیرکل این سازمان انتخاب کردند. علی‌رغم اینکه هم اکنون اقتصاد نیجریه در رکود به سر می‌‌برد اوپک اعلام کرده است که چشم‌انداز رشد اقتصادی نیجریه به شدت بهبود یافته است.