سید حمید رضا کاظمی در خصوص احداث کارخانه سیمان پارسیان پلدختر گفت:در حال رایزنی با شرکت “هرمس” کشور آلمان برای اختصاص فاینانس به احداث کارخانه سیمان پلدختر هستیم.

به گزارش تاجرپرس،”سید حمید رضا کاظمی” نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس با اشاره به اینکه کارخانه سیمان پلدختر ۱۰۰سال پیش مجوز احداث گرفته است بیان  کرد: در این راستا موانع و مشکلاتی وجود دارد که به دنبال رفع آن هستیم و امیدواریم که این مشکلات مرتفع شود.

 

وی با اشاره به برگزاری سه نشست با سرمایه گذار آلمانی و مدیر بانک ملی ادامه داد: مقرر شد که شرکت خارجی نسبت به خریداری ۶۰ درصد از تولیدات این کارخانه اقدام کند تا بهانه به صرفه بودن این پروژه مرتفع شود.

 

کاظمی با اشاره به اینکه پیگیر اختصاص فاینانس ۴۵۰هزار دلاری برای احداث کارخانه سیمان پارسیان هستیم افزود: بانک ملی به عنوان بانک عامل به دلیل عدم توجیه اقتصادی زیر بار پروژه نمی رود و این بانک حاضر به پرداخت تسهیلات نیست.

 

 نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس با بیان اینکه پلدختر دارای ظرفیت‌های بالقوه و طبیعی متعددی است اضافه کرد:سیمان یکی از این ظرفیت های عظیم معدنی پلدختر که نیازمند سرمایه گذاری است.

 

وی تصریح کرد:با توجه به مسائل ومشکلات مالی که دولت با آن مواجه است،تنها راه برای توسعه جذب سرمایه گذار و فعال سازی طرح های خوابیده شهرستان است.

 

کاظمی عنوان کرد:کلنگ زنی آهک هیدراته از جمله این اقدامات که مراحل اجرایی کار در منطقه در حال شروع است و این طرح دارای چند فاز که باعث رونق اقتصادی واشتغالزایی خواهد شد.