مدیرکل شیلات مازندران با اشاره به اینکه مازندران رتبه نخست ماهیان خاوری در کشور را دارد، گفت: پیش‌بینی می‌شود میزان تولید ماهی خاویار تا ۵ سال آینده به ۱۰۰ تن افزایش یابد.
به گزارش تاجرپرس به نقل از مشهدسر، حسینعلی رستمی طی گفت‌و‌گویی با بیان اینکه تا پایان بهمن‌ماه امسال یک‌هزار و ۵۰۰ کیلوگرم خاویار تولید شد، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود میزان تولید ماهی خاویار تا ۵ سال آینده به ۱۰۰ تن افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه صید مولدان از ۲۵ اسفندماه آغاز می‌شود، افزود: ماهی مولد مناسب برای تکثیر و بازسازی ذخایر ماهی خاویاری به میزان ۴۰ درصد تحویل داده شده است.

مدیرکل شیلات مازندران تصریح کرد: مازندران رتبه نخست را در تولید و صادرات ماهیان خاویار پرورشی در کشور دارد.

رستمی اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک‌هزار و ۲۸۶ کیلوگرم خاویار تولید شد و ۲۷۲ کیلوگرم خاویار پرورشی با ارزش اقتصادی ۲۳۶ هزار دلار به کشورهای اروپایی صادر شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۳۴ فقره مجوز ماهی خاویار پرورشی با ظرفیت ۷ هزار و ۲۰۷ تن گوشت ماهی خاویاری و ۱۱۰ تن خاویار صادر شده است.

مدیرکل شیلات مازندران در پایان گفت: برای توسعه پرورش ماهی در قفس‌های دریایی، ۷۲ دستگاه قفس آماده نصب و راه‌اندازی است که تاکنون ۴۱ دستگاه قفس در سواحل مازندران با ۹۹۰ هزار قطعه بچه ماهی ذخیره‌سازی شده است.