رئیس جهاد کشاورزی استان همدان گفت: یارانه صادراتی کشمش به ازای هر کیلوگرم ۵۰۰ تومان به صادرکنندگان این بخش پرداخت می‌شود.

به گزارش تاجرپرس به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، منصور رضوانی‌جلال متین ظهر امروز در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان همدان اظهار داشت: ۱۰ ماهه امسال ۲۴۱ میلیون دلار صادرات محصولات کشاورزی در استان همدان انجام شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷ درصد رشد داشته است.

وی افزود: عمده محصولات کشاورزی صادراتی استان همدان مربوط به سیب‌زمینی به میزان ۱۳۹ هزار تن، کشمش ۳۰ هزار تن، فرآورده‌های لبنی ۶ هزار تن و کشنیز هشت هزار تن بوده است.

رئیس جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به یارانه صادراتی کشمش گفت: به ازای هر کیلوگرم کشمش ۲۰۰ تومان یارانه صادراتی اختصاص داده شده بود که این مشوق صادراتی از نظر تاریخ ابلاغ و مبلغ تأثیر چندانی نداشت که با تصویب هیئت وزیران میزان یارانه به ۵۰۰ تومان به ازای صادرات هر کیلوگرم کشمش افزایش یافت.

وی با بیان اینکه یارانه صادراتی با هدف کمک به باغداران و تولیدات سبزه و کشمش اختصاص می‌یابد، عنوان کرد: سطح باغات و میزان تولید کشمش در استان همدان از طریق GPS در حال برآورد است.

رضوانی‌جلال افزود: تاکنون از مجموع ۴۰ هزار تن محصول کشمش تولیدی استان همدان تاکنون هشت هزار تن آماده برای دریافت یارانه صادراتی شده است.

وی با اشاره به اینکه به صادرکنندگان بخش کشاورزی تسهیلات پرداخت می‌شود، گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در سطح کشور پیش‌بینی شده است که پرونده صادرکنندگان بخش کشاورزی استان همدان به میزان ۵۹ میلیارد تومان به بانک کشاورزی معرفی شده است که امیدواریم شاهد جذب تسهیلات باشیم.