قائم مقام واردات و صادرات شرکت FAW از برنامه‌های این شرکت برای حضور گسترده‌تر در بازار ایران خبر داد.

به گزارش تاجرپرس به نقل از خبرگزاری میزان، به چین، لیو، قائم مقام صادرات و واردات شرکت FAW در جمع خبرنگاران از حضور گسترده محصولات این شزکت در بازارهای جهانی خبرداد و گفت: FAW در حال حاضر بیش از ۶۰ کشور صادراتی در خودروهای تجاری و سواری دارد و قرار است با توجه به شکل گیری مثبت همکاری با گروه بهمن، همکاری‌هایمان با شریک ایرانی خود را کسترش دهیم.
وی با اشاره به رفع بسیاری از مشکلات در تجارت با شرکت‌های ایرانی بعد از برداشته شدن تحریم‌ها گفت: در حال حاضر اکثر مشکلات برای گسترش همکاری با شرکت‌های ایرانی برداشته شده اما هنوز برخی از بانک‌ها با احتیاط تبادلات مالی را انجام می‌دهند و نگران موقتی بودن رفع تحریم‌ها در ایران هستند.
لیو ادامه داد: ما همکاری خوبی با طرف ایرانی خود در گروه بهمن داریم و بسیار خوشحالیم که این شرکت‌ها با کیفیت بالا محصولات ما را مونتاژ و با بازاریابی خوب و خدمات پس از فروش مناسب در بازار ایران عرضه می‌کنند.
وی با اشاره به تنوع بالای تولید در شرکت FAW گفت: ما برای افزایش سهم بازار خود در چین و کشورهای صادراتی هر سال محصولات جدید و متنوعی را به بازار عرضه می‌کنیم و در آینده چند محصول تجاری و سواری جدید را در بازار ایران عرضه خواهیم کرد.
در ایران قطعه سازی پیشرفته‌تر از خودروسازی است
قائم مقام صادرات و واردات شرکت FAW در پاسخ به سوال خبرنگار میزان مبنی بر اینکه در ایران قطعه سازی پیشرفته‌تر است یا خودروسازی گفت: به نظر ما صنعت قطعه سازی ایران از خودروسازی پیشرفته‌تر است و ما در آینده نزدیک همکاری بیشتری با قطعه سازان ایرانی خواهیم داشت.
وی همچنین یکی از مشکلات صنعت خودرو ایران را عرضه خودروهای قدیمی دانست و گفت: در ایران خودروهایی با طراحی و پلتفرم قدیمی بعد از چند سال هنوز به تولید می‌رسد و این باعث ضعف در صنعت خودرو ایران شده است.