مدیرصنایع کشاورزی جهاد کشاورزی کرمان گفت: با راه اندازی کارخانه شیرخشک انسانی،شیر خشک با کیفیت بهتر در استان تولید می گردد و از واردات شیرخشک کاسته می شود.

به گزارش تاجرپرس به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، حمیدرضا ارجمند  گفت: در حال حاضر دو برابر سال گذشته محصولات خام کشاورزی جذب صنایع کشاورزی شده است. که این میزان بیشتر از تعهد ایجاد شده در رابطه با ابلاغیه اقتصاد مقاومتی از سوی وزارت جهاد کشاورزی می باشد.

وی افزود: جهت ساماندهی صنایع کشاورزی با پیشرفت ۶۰ درصد و تامین سرمایه ثابت و در گردش بخش با ثبت نامه در سامانه بهینه یاب ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان این بخش داده شده است.

وی افزود: از مهمترین برنامه های در دست اجرا در بخش صنایع کشاورزی راه اندازی، کارخانه تولید شیرخشک انسانی در استان است که با ظرفیت ۳۰ هزار تن در سال از باب ظرفیت ،در سطح کشور رتبه اول و دومین کارخانه تولید شیر خشک کشور می باشد .

ارجمند در ادامه افزود:بر اساس برنامه ریزی های سازمان فائوکشور ایران به عنوان پروژه کاهش ضایعات گوشت انتخاب گردیده است که این طرح در ۵ استان ایران اجرا می شود که کرمان نیز از جمله استانهای پایلوت در این امر می باشد.