مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: در ۱۱ماه سپری شده از سال جاری یک میلیارد و ۶۷۵ میلیون و ۹۵ هزار و ۴۱۵ دلار کالا به وزن پنج میلیون و ۱۱۱ هزار و ۳۷۴ تن از گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شده است.

خلیل حیدری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان کالای صادر شده ۸۵۹ میلیون و ۲۸۱ هزار و ۹۹۳ دلار با وزن سه میلیون و ۲۸۹ هزار و ۲۱۲ تن در گمرکات کرمانشاه، خسروی، پرویزخان و پاوه و بازارچه های مرزی پرویزخان، شوشمی و شیخ صله اظهار و صادر شده است.
وی ادامه داد: سایر گمرکات نیز در این مدت ۸۱۵ میلیون و ۸۱۳ هزار و ۴۲۲ دلار کالا را با وزن یک میلیون و ۸۴۴ هزار و ۹۶۹ تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده اند.
مدیرکل گمرکات کرمانشاه، عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را گوجه فرنگی تازه یا سرد کرده، لوازم خانه داری و پاکیزگی از مواد پلاستیکی، سیمان، ظروف ملامین، حیوانات زنده از نوع گوسفند و رب گوجه فرنگی اعلام کرد و افزود: بیشتر این کالاها به کشور عراق صادر می شود.
وی اظهار کرد: در این مدت در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به ۳۵ کشور صادرات قطعی صورت شده است.
استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین کشور عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می دهد.