مدیر امور بنادر سازمان منطقه آزاد قشم از صادرات محصولات شرکت سیمان قشم به ارزش سه میلیون و ۵۲۹ هزار و ۲۷۲ دلار به کشورهای خارجی خبر داد.

به گزارش تاجرپرس، پژمان بهرامی با اعلام این مطلب گفت: از ابتدای امسال ۱۳۰ هزار تن کلینکر به ارزش یک میلیون و ۶۹۷ هزار و ۵۲۲ دلار به دو کشور پاکستان و کویت صادر شده است.

وی ادامه داد: ۲۱ هزار تن سیمان به ارزش ۸۳۱ هزار و ۷۵۰ دلار نیز امسال از بندر کاوه قشم به مقصد آفریقا بارگیری شده است.

به گفته مدیر امور بنادر سازمان منطقه آزاد قشم هم اکنون کشتی وارنا برای بارگیری ۵۰ هزار تن کلینکر قشم به مقصد کویت در اسکله کاوه پهلو گرفته و این محموله به ارزش بیش از یک میلیون دلار طی چند روز آینده در کویت تخلیه خواهد شد.

بهرامی گفت: سازمان منطقه آزاد قشم برای کمک به صادرکنندگان کالا از این جزیره مشوق هایی همچون کاهش هزینه توقف کشتی ها و صدورمجوز اخذ هزینه از شناورها معادل سایر بنادر کشور را در دو سال اخیر به اجرا گذاشته است.

جزیره قشم با ۱۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس در جنوب کشور واقع شده و با داشتن چهار شهرک صنعتی حرکت جهشی در زمینه محصولات صادرات محور در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل با حمایت سازمان منطقه آزاد قشم داشته به طوری که میزان صادرات این منطقه در سال ۹۵ نسبت به سال گذشته با ۹۵ درصد افزایش همراه بوده است.