مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه از افزایش ۲۰۹درصدی صادرات ظروف ملامین از گمرکات استان کرمانشاه در ۱۱ماه سپری شده از سال جاری خبر داد.

خلیل حیدری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت ۳۴ میلیون و ۴۹۲ هزار و ۴۶۸ دلار ظروف ملامین به وزن ۱۲ هزار و ۱۷۴ تن از گمرکات استان کرمانشاه صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش ۲۰۹ درصد و از حیث وزن ۲۲۷ درصد افزایش داشته است.
او گفت: در این مدت نیز ۶۰ میلیون و ۷۱۱ هزار و ۳۹۲ دلار گوجه فرنگی به وزن ۲۸۴ هزار و ۴۱۵ تن از گمرکات استان کرمانشاه صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش ۵۶ درصد و از حیث وزن نیز ۱۳۶ درصد رشد داشته است.
به گفته مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه در ۱۱ماه سپری شده از سال جاری در مجموع یک میلیارد و ۶۷۵ میلیون و ۹۵ هزار و ۴۱۵ دلار کالا به وزن پنج میلیون و ۱۱۱ هزار و ۳۷۴ تن از گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شده است.
استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین کشور عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می دهد.