صادرات آمریکا به ایران در نخستین ماه سال جاری میلادی با افت ۵۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۴.۹ میلیون دلار رسید.

به گزارش تاجرپرس به نقل از خبرگزاری تسنیم، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در‌ نخستین ماه سال جاری میلادی رشد ۳ درصدی داشته است و به ۱۰٫۵ میلیون دلار رسیده است. ارزش تجارت دو کشور در ژانویه سال پیش ۱۰٫۲ میلیون دلار اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در ژانویه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۵۲ درصدی داشته است. آمریکا در ژانویه ۲۰۱۶ بالغ بر ۱۰٫۲ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود که این رقم در ژانویه امسال به ۴٫۹ میلیون دلار کاهش یافته است.

واردات آمریکا از ایران در ژانویه امسال نیز ۵٫۶ میلیون دلار بوده است. واردات آمریکا از ایران در ژانویه سال پیش صفر اعلام شده بود.

بر این اساس مبادلات تجاری دو کشور در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۲۹۲٫۳ میلیون دلار گزارش شده بود که این رقم در سال ۲۰۱۶ با افت ۱۱ درصدی به ۲۵۸٫۱ میلیون دلار کاهش یافت.

صادرات آمریکا به ایران در سال ۲۰۱۶ با افت ۳۸ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده و به ۱۷۲٫۱ میلیون دلار رسید. آمریکا در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۲۸۱٫۵ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

واردات آمریکا از ایران در سال ۲۰۱۶ نیز ۸۶ میلیون دلار اعلام شده است. این رقم ۸ برابر واردات آمریکا از ایران نسبت به سال ۲۰۱۵ بوده است. واردات آمریکا از ایران در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۱۰٫۸ میلیون دلار گزارش شده بود.