مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: سال گذشته تشریفات صادرات از گمرک کرمانشاه ۵۶۴ میلیون و ۸۱۳ هزار و ۸۴۱ دلار کالا به وزن یک میلیون و ۸۷۲ هزار و ۸۷ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ از لحاظ ارزش ۱۰ درصد و از حیث وزنی چهار درصد با افزایش روبه ‌رو شد.

خلیل حیدری روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین در سال گذشته ۹۴۶ میلیون و ۱۰۶ هزار و ۸۳۵ دلار کالا به وزن سه میلیون و ۵۳۸ هزار و ۸۷ تن از گمرکات کرمانشاه، خسروی، پرویزخان و پاوه و بازارچه های مرزی پرویزخان، شوشمی و شیخ صله اظهار و صادر شده است.
وی اظهار کرد: در سال ۹۵ گمرک کرمانشاه سهم نخست میزان صادرات را در بین گمرکات و بازارچه های استان کرمانشاه به خود اختصاص داده است.
مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه در ادامه گفت: در این مدت نیز تشریفات صادرات از گمرک پرویزخان ۳۲۶ میلیون و ۷۳۵ هزار و ۳۳۳ دلار کالا به وزن یک میلیون و ۳۱۳هزار و ۲۹ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی با ۲۱ درصد افزایش روبه‌ رو شد.
حیدری افزود: در سال گذشته تشریفات صادرات از گمرک خسروی ۳۵ میلیون و ۳۵۴ هزار و ۱۸ دلار کالا به وزن ۳۱۴ هزار و ۲۵۴ تن می باشد.
مدیرکل گمرکات کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را گوجه فرنگی تازه یا سرد کرده، لوازم خانه داری و پاکیزگی از مواد پلاستیکی، سیمان، ظروف ملامین، حیوانات زنده از نوع گوسفند و رب گوجه فرنگی عنوان کرد و گفت: بیشتر این کالاها به کشور عراق صادر می شود.
استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین کشور عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می دهد.