مدیرکل گمرک شهید رجایی بندرعباس از وصل شدن بندر تیاب به سامانه جامع گمرکی خبر داد و گفت: با وصل شدن این بندر به سامانه جامع گمرکی و خرید باسکول علاوه بر اشتغال‌زایی اقتصاد نیز در منطقه مزبور رونق می‌گیرد.

به گزارش تاجرپرس به نقل از خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، علیرضا دشتانی امروز در دیدار با هیئت رئیسه و هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی بندرعباس با هدف رفع مشکلات فعالان اقتصادی در این بخش اظهار داشت: با وصل شدن بندر تیاب به سامانه جامع گمرکی و خرید باسکول علاوه براشتعال‌زایی اقتصاد نیز در این منطقه رونق می‌گیرد و اداره بندر نیز به مراتب امور مربوطه را برای این بندر انجام می‌دهد.

وی بیان‌ داشت: امسال سال خوبی برای فعالان اقتصادی بوده و ما به نوبه خود کمک می کنیم تا موانع و مشکلات سد راه فعالان اقتصادی رفع شود.

حسن روحانی عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی بندرعباس نیز در این نشست گفت: بندر تیاب با وجود ۵۰۰ فروند لنج تجاری به گمرکی پویا و فعال نیاز دارد و این در حالی است که بندر تیاب با وجود این حجم ظرفیت تنها یک دفتر گمرکی دارد که جوابگوی نیاز منطقه نیست.

وی بیان داشت: مشکلاتی نظیر نبود انبار، باسکول، مشکلات تخلیه و بارگیری و بسیاری از مشکلات دیگر رمق و انگیزه رااز تجار بومی گرفته است.

روحانی اضافه کرد: تجارت دریایی جزئی از پیشینه مردم هرمزگان است و بها دادن به علائق تجاری مردم این استان باید برای مسئولان مهم و اولویتدار باشد.