رئیس شبکه دامپزشکی آستارا از صادرات ۳۶ تن پنیر خامه‌ای ایران به ارزش ۲۶ هزار دلار از مرز زمینی این شهرستان به روسیه در سال جاری خبر داد.

بهرام پورضرب بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا اظهار کرد: سومین محموله پنیر خامه‌ای ایران در سال جاری با نظارت مستقیم شبکه دامپزشکی آستارا و رعایت ضوابط و شرایط قرنطینه به روسیه صادر شد.

وی وزن این محموله صادراتی را ۳۶ تن به ارزش ۲۶ هزار دلار عنوان کرد و افزود: صدور تمام مجوزهای لازم محموله صادراتی مذکور توسط اداره کل دامپزشکی مازندران با هدف تأمین بخشی از مواد غذایی مورد نیاز کشور هدف انجام شده است.

به گفته رئیس شبکه دامپزشکی آستارا، در سال جاری ۷۱ تن پنیر خامه‌ای به ارزش ۵۲ هزار دلار، ۱۴ تن پشم گوسفندی به ارزش هفت هزار و ۵۱۰ دلار، ۱۷ هزار و ۹۶۴ کیلوگرم ماهی قزل‌آلا به ارزش ۷۲ هزار دلار و ۴۴ تن شیر خشک به ارزش ۱۳۰ هزار دلار از مرز زمینی این شهرستان به روسیه صادر شده است.

به گزارش فارس، پذیرش فرآورده‌های دام و طیور ایران در کشورهای دیگر منوط به داشتن گواهی معتبر از سازمان دامپزشکی است و تمام محموله‌های صادراتی در سامانه یکپارچه قرنطینه دامی سازمان دامپزشکی به صورت به‌‌لحظه ثبت می‌شوند.

شبکه دامپزشکی آستارا علاوه بر کنترل و نظارت بهداشتی بر فرآورده‌های خام دامی، مقاوم‌سازی جمعیت دامی شهرستان علیه بیماری‌های مختلف ویروسی و میکروبی بر امر واردات، صادرت و ترانزیت فرآورده‌های خام دامی نیز نظارت مستقیم دارد.