مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی ایران از اختصاص ۲۴ میلیارد تومان مشوق صادرات محصولات لبنی در مرحله دوم خبر داد.

به گزارش تاجرپرس به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمدرضا گنجی در جلسه خبری امروز با اشاره به اینکه در هفته گذشته مرحله اول مشوق صادراتی معادل ۲۰ میلیارد تومان پرداخت شده است، افزود: هم اکنون ۹ کارخانه محصولات لبنی برای صادرات به کشور روسیه مجوز دریافت کردند.
وی گفت: زیرساختهای مناسبی برای صادرات محصولات لبنی در بازارهای جهانی ایجاد شده است و تا پایان سال گذشته ۷۷۰ میلیون دلار انواع محصولات لبنی صادر شد.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی ایران افزود: صادرات محصولات لبنی کشور امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد رشد داشته و همین مساله سبب ایجاد تعادل در بازار عرضه و تقاضای شیر در بازار مصرف داخل شده است.
گنجی گفت: هیچگونه مازاد تولید شیر نداریم و شیر دامداران با میانگین قیمت هر کیلوگرم ۱۲۵۰ تومان خریداری می‌شود.
وی افزود: در کشور ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تن شیر خام صنعتی تولید می‌شود که از لحاظ کیفیت و استاندارد با کشورهای اروپایی و پیشرفته قابل رقابت است.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی ایران گفت: با بهبود زیرساختهای صادراتی شیر روی دست دامدار نمی‌ماند.
گنجی از افتتاح خط تولید محصول کره خبر داد و افزود: میزان واردات کره به کشور ۴۰ تا ۵۰ هزار تن است و در این خط هفت هزار تن کره تولید می‌شود.
وی همچنین درباره قیمت لبنیات گفت: فهرست افزایش قیمت پیشنهادی برای سه محصول پنیر، شیر پاستوریزه و استریلیزه را به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کردیم و در صورت تصویب قیمت این سه قلم کالا حدود ۷ درصد افزایش می‌یابد.