گروه کشتی سازی صنایع سنگین هیوندایی HHI در پنج ماه نخست سال جاری میلادی شاهد رشد ۵۰۰ درصدی میزان سفارشات جدید بود.

به گزارش تاجرپرس به نقل از شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، بزرگترین کشتی سازی جهان – صنایع سنگین هیوندایی HHI- سفارش ساخت ۶۲ فروند شناور را در پنج ماه نخست سال جاری میلادی دریافت کرد، رقمی که بیانگر افزایش ۵۰۰ درصدی میزان سفارشات نسبت به سال گذشته است.

بر این اساس، کشتی سازی کره جنوبی در مدت زمان ذکر شده سفارش ساخت ۶۲ فروند شناور به ارزش سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار را دریافت کرده است. افزون بر این در ماه می سال جاری میلادی، کشتی سازی مذکور سفارش ساخت ۲۰ فروند شناور به ارزش یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار را دریافت کرد.

طبق گزارش گروه تحقیقی کلارکسونز لندن، از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون، صنایع سنگین مرچنت هیوندایی با دریافت سفارش ساخت ۱۴ فروند نفتکش، نیمی از میزان سفارشات نفتکش های غول پیکر که در کل جهان سفارش داده می شود را به خود اختصاص داده است.

یکی از مقامات هیوندایی پیش بینی کرد، میزان سفارشات نفتکش های غول پیکر و شناورهای حمل با سوخت LNG از پیش بینی صورت گرفته برای سال جاری میلادی نیز فراتر رود.

وی در ادامه افزود: به پیشتوانه تخصص متمایز در ساخت کشتی، صنایع سنگین هیوندایی تلاش های بازار یابی خود را برای تامین نیازهای مشتریان دو چندان خواهد کرد.