وزیر محیط زیست و انرژی کرواسی گفت: یکی از راههای گسترش مبادلات اقتصادی همکاری در زمینه بنادر است که در این خصوص آمادگی ورود کالاهای صادراتی ایران به اروپا را داریم.

به گزارش تاجرپرس به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دکتر تامیسلاو کوریچ وزیر محیط زیست و انرژی کرواسی دیدار  و گفت‌وگو کرد و راههای گسترش همکاریها مورد بررسی قرار گرفت.

ربیعی با ابراز خرسندی از مناسبات میان دو کشور بر افزایش روابط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی تأکید کرد و مبادلات اقتصادی و تجاری را زمینه‌ساز صلح و دوستی ویکی از راههای گسترش فرهنگ و ارتباطات در میان کشورها دانست.

وزیر تعاون،کار و رفاه جتماعی آمادگی خود را برای افزایش حجم مبادلات اقتصادی و اجتماعی میان دو کشور اعلام کرد.

تامیسلاو کوریچ وزیر محیط زیست و انرژی کرواسی نیز سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در رأس هیات اقتصادی و اجتماعی به این کشور بسیار با اهمیت ارزیابی کرد و گفت: بخش خصوصی کرواسی آمادگی دارد تا همکاری‌های اقتصادی خود را با طرف ایرانی گسترش دهد.

وی افزود: یکی از راههای گسترش مبادلات اقتصادی همکاری در زمینه بنادر است که در این خصوص  آمادگی  ورود کالاهای صادراتی ایران به اروپا را داریم.

این گزارش می‌افزاید: همکاری متقابل دو کشور در زمینه تامین انرژی الکتریکی یکی دیگر از زمینه‌های مورد بحث دو طرف بود.

در ادامه نماینده وزارت نیروی کشورمان گزارشی از وضعیت تولید برق و برنامه های توسعه این صنعت  ارایه و راههای گسترش همکاری و فرصتهای سرمایه‌گذاری در صنعت برق ایران را مطرح کرد.

وزیر محیط زیست و انرژی کرواسی برنامه‌های ایران  برای افزایش تولید برق و نیز آموزش نیروی انسانی متخصص را از نشانه‌های برنامه‌ریزی مدون در توسعه صنعت برق کشور دانست‌.